Reklama

Arka Noego wciąż na czele listy ZPAV

Album "A Gu Gu" zespołu Arka Noego wciąż pozostaje najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Jak dotąd znalazł on ponad 332 tysiące nabywców, z czego w lipcu legalnie kupiło go ponad 74 tysiące osób! Na miejscu drugim nadal znajduje się Budka Suflera z płytą "Bal Wszystkich Świętych", która rozeszła się już w nakładzie ponad 164 tysiący egzemplarzy! Miejsce trzecie na najnowszej liście ZPAV przypadło grupie Brathanki i płycie "Ano!", dzięki ponad 153 tysiącom sprzedanych egzemplarzy.

W pierwszej dziesiątce lipcowego notowania znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel naszego rodzimego przemysłu fonograficznego - to grupa Myslovitz z albumem "Miłość w czasach popkultury", z ponad stutysięcznym nakładem. Poza tym na listę najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce trafiły dwie składanki: "Fresh Summer Kiss" i "Pofolkuj sobie", które debiutują na liście.

Reklama

Z albumów zagranicznych trochę niespodziewanie najlepiej sprzedaje się jak na razie Eminem i jego "Marshall Mathers LP". Płytę kupiło już w sumie ponad 45 tysięcy osób. Z pozostałych debiutów w pierwszej dziesiątce zmieściła się jeszcze jedynie irlandzka grupa the Corrs z płytą "Blue" (ponad 11 tysięcy sprzedanych egzemplarzy).

Na szczęście letni sezon płytowy dobiega już ku końcowi, a na sierpień zapowiedziano parę ciekawych premier. Możliwe więc, że w przyszłym miesiącu na liście zajdą znaczne zmiany.

Pełne notowanie najnowszej listy ZPAV - kliknij tutaj!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Budka Suflera | Brathanki | Arka Noego | arka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje