Relacja zakończona

Wielki finał 13. edycji "Must Be The Music" [RELACJA NA ŻYWO]

Marcycha wygrała "MBTM"
Marcycha wygrała "MBTM"Jacek KurnikowskiAKPA
Piotr Odoszewski w finale "MBTM"
Piotr Odoszewski w finale "MBTM"Jacek KurnikowskiAKPA
Tak Marcycha cieszyła się ze swojego zwycięstwa!
Prowadzący ogłosili, że Marcycha już jutro pojawi się na kanapie "halo tu polsat" i opowie o emocjach, które towarzyszyły jej w finale. Za tydzień zwyciężczynię zobaczymy na scenie w Operze Leśnej, w ramach Polsat Hit Festiwalu.
Marcycha odebrała statuetkę, a z nieba sypie się złote konfetti! Jurorzy oraz pozostali uczestnicy wkroczyli na scenę, aby pogratulować wokalistce wygranej.
Zwyciężczynią 13. edycji "Must Be The Music" jest Marcycha!

Marcycha wygrała 13. edycję "Must Be The Music"
Marcycha wygrała 13. edycję "Must Be The Music"Jacek KurnikowskiAKPA
Drugie miejsce i kolejne 30 tys. złotych wędruje do Piotra Odoszewskiego!
Miejsce trzecie w ścisłym finale 13. edycji "Must Be The Music" należy do Imasleep!
Na scenie pojawiła się złota koperta! "Wyniki, które będziemy wam podawać, nie są podawane w kolejności przypadkowej" - ogłosił Maciej Rock.
Piotr Odoszewski otrzymał właśnie nagrodę dodatkową - 30 tys. złotych od jednego ze sponsorów!
Jurorzy ponownie podzielili się z widzami swoimi typami na zwycięzców.
Dawid Kwiatkowski: Piotr Odoszewski
Miuosh: Marcycha
Natalia Szroeder: Piotr Odoszewski
Sebastian Karpiel-Bułecka: Imasleep
Widzowie nie mogą oddać już więcej głosów.

Finaliści czekając na wynik
Finaliści czekając na wynikJacek KurnikowskiAKPA
Widzowie Polsatu oglądają specjalną kompilację nagrań z najlepszymi i najzabawniejszymi momentami jurorów z tej edycji "Must Be The Music"!
"Nasze linie będą otwarte jeszcze tylko przez dwie minuty" - zapowiedziała właśnie Patricia Kazadi.
"Już niedługo poznamy zwycięzcę tej edycji" - ogłosił po przerwie Maciej Rock.
Widzowie Polsatu obejrzeli skrót wszystkich występów ze ścisłego finału, a Maciej Rock zmierza na scenę ze statuetką, o którą walczą uczestnicy! Po przerwie reklamowej dowiemy się, kto zwycięży.

"Ja się bardzo cieszę, że zagraliście ten drugi numer z castingu" - powiedział Miuosh, zachwycony kompozycją Imasleep w języku polskim.
"Ja z tej radości po raz kolejny zakręcę swoimi góralskimi biodrami" - powiedział zachwycony Sebastian Karpiel-Bułecka, po czym dał popis swoich kocich ruchów. Poprosił również o głosy dla zespołu.
"Super finał, wymarzony finał" - krzyknęła Natalia Szroeder.

Imasleep na scenie Polsatu
Imasleep na scenie PolsatuJacek KurnikowskiAKPA
"Nie mogę!" - krzyczała podczas występu Natalia Szroeder, uchwycona przez kamery.
Z numerem 7 prezentują się ostatni ściśli finaliści - Imasleep! Piosenka "Bies" ponownie wybrzmiewa w studiu Polsatu.
"Odebrało mi mowę" - powiedziała tuż po występie Marcychy jej mama.

Patricia Kazadi wyznała przed kamerami, że podczas występu uczestniczki wystąpił pewien techniczny błąd. W telewizji oraz studiu nie było słychać pianina. W odsłuchu Marcychy nie było natomiast problemów, więc młoda wokalistka poradziła sobie świetnie.

"Ty mogłabyś wyjść, zaśpiewać sama i zrobiłabyś z nami dokładnie to samo" - podkreśliła Natalia Szroeder.
"To, co jest koło ciebie na scenie, to jest niuans. Bo ważne, że jesteś ty" - dodał od siebie Miuosh.
"Ty byłaś najpiękniejszym instrumentem na tej scenie" - wyznał Dawid.
"W ogóle ci nie był potrzebny ten fortepian. Pięknie zaśpiewałaś!" - powiedział rozemocjonowany Sebastian.

Marcycha w ścisłym finale "MBTM"
Marcycha w ścisłym finale "MBTM"Jacek KurnikowskiAKPA
Scenę przejmuje Marcycha i jej pianino. W ścisłym finale prezentuje utwór "Dobry Boże".
"Ten utwór za każdym razem kruszy moje serce na kawałeczki" - powiedziała Patricia Kazadi tuż po występie. Za kulisami jest z nią m.in. Kajetan Wolas - uczestnik poprzedniej edycji, który teraz wspiera Piotra Odoszewskiego.

Natalia Szroeder otarła łzy i podziękowała publiczności za głosowanie na Piotra. "Ty mi rozrywasz serce, chłopie" - wyznała jurorka. "Niech tak wygląda polska scena muzyczna, proszę" - zaapelowała na koniec.
"Ja w życiu nie widziałem tak rozemocjonowanej Natalki" - wyjawił Sebastian. "To jest chyba najlepsza recenzja twojego występu" - dodał.

zdjęcie
Jacek KurnikowskiAKPA
Scenę przejmuje ponownie Piotr Odoszewski, który prezentuje autorski utwór "Jeden raz". Piosenką tą podbił serca jurorów na castingu do programu. Kamery uchwyciły właśnie łzy w oczach Natalii Szroeder.
Na scenie gość specjalny finału - Disco Adamus! Trzy wiralowe piosenki, w tym "Mango67", wybrzmiały w akompaniamencie całej publiczności zgromadzonej w studiu Polsatu.
Prowadzący otworzyli na nowo linie SMS-owe. Teraz można głosować wyłącznie na tę trójkę uczestników: Piotr Odoszewski, Marcycha i Imasleep.
Głosami widzów ścisłą finałową trójkę zamyka Marcycha!
"Różnice były naprawdę niewielkie" - skomentował głosowanie widzów Maciej Rock.
W pierwszej trójce znalazło się miejsce także dla Piotra Odoszewskiego! Jurorzy aż wstali ze swoich miejsc.

Jurorzy MBTM
Jurorzy MBTMJacek KurnikowskiAKPA
"Jesteście gotowi?" - zapytał Maciej Rock. Po chwili ogłosił, że pierwszym ścisłym finalistą jest zespół Imasleep!
Adam Zdrójkowski przybył na scenę ze złotą kopertą, w której znalazły się nazwiska trójki ścisłych finalistów. Kolejność odczytywanych artystów jest absolutnie przypadkowa.
Jakie typy na ścisły finał mają jurorzy "Must Be The Music"?
Dawid wskazał wymarzoną trójkę: Piotr Odoszewski, Marcycha i VICKY.
Miuosh wybrał: Marcychę, Piotra Odoszewskiego i Asię Smajdor.
Natalka chciałaby zobaczyć w kolejnym etapie: również Piotrka, Marcychę i Imasleep.
Sebastiana typy to: Marcycha, Piotrek i Imasleep.
Pierwszy etap głosowania w finale "Must Be The Music" dobiegł końca. Widzowie nie mogą już wysyłać SMS-ów na swoich faworytów. Niedługo dowiemy się, kto zakwalifikował się do ścisłego finału.
"Nie spać, głosować" - zaapelował do widzów Bagi, a następnie zapowiedział występ gości specjalnych. U dołu ekranu pojawiło się odliczanie - ostatnie dwie minuty do końca głosowania - a na scenie Alien i Majtis!
"Oglądacie finał 'Must Be The Music'. Ćwierć miliona leży na stole - kto po niego sięgnie?" - powitał widzów po przerwie Adam Zdrójkowski.
Prowadzący programu przygotowali niespodziankę dla jednego z jurorów!
Z okazji 50. urodzin Sebastiana Karpiela-Bułecki (które miały miejsce wczoraj) zaprezentowano specjalne nagranie - "The Best Of Sebastian". Podhalański gwiazdor obejrzał swoje najzabawniejsze momenty w programie, a także komentarze, które zwalały niejednego uczestnika z nóg. Wysłuchał również wzruszających słów swoich kolegów zza jurorskiego stołu. Na scenę wjechał nawet tort! Publiczność odśpiewała "Sto lat", a Karpiel-Bułecka zdmuchnął świeczki i podziękował za niespodziankę, wspominając, że dziś urodziny obchodzi także jego synek.
Niespodzianka urodzinowa dla Sebastiana Karpiela-Bułecki w finale "Must Be The Music"
Niespodzianka urodzinowa dla Sebastiana Karpiela-Bułecki w finale "Must Be The Music"Jacek KurnikowskiAKPA
Widzowie Polsatu oglądają właśnie skróty wszystkich ośmiu finałowych występów. Wciąż można głosować na swoich faworytów!
VICKY zobaczyła 3x "TAK"! Jedynie Miuosh zdecydował się wcisnąć czerwony guzik.
"Pokażę ci potem, które to jest auto Miuosha na parkingu" - powiedział Maciej Rock do chłopaka raperki, wspierającego ją za kulisami.
"Jest w tobie coś magnetyzującego" - powiedział po występie Sebastian. "Publiczność chce z tobą być w tym świecie. Jest w tobie szczerość i niesamowita, emocjonalna odwaga" - dodał juror.
"Ja dalej jestem wielkim fanboyem tej osoby" - powiedział Miuosh, tłumacząc swoje "NIE". Stwierdził jednocześnie, że o wiele bardziej podobał mu się głos uczestniczki w półfinale. Dodał także, że inne utwory, które VICKY zaprezentowała w programie, lepiej wpasowały się w jego gusta.
Czas na Wiktorię "VICKY" Konończuk! Raperka w finale prezentuje emocjonalny utwór "Manifestacja - Sens - Muzyka".
VICKY na scenie w Polsacie
VICKY na scenie w PolsacieJacek KurnikowskiAKPA
Trio z numerem 7 otrzymało 4x "TAK"! "Obiecali, że w finale będzie po polsku i tej obietnicy dotrzymali" - skomentowała utwór prowadząca, Patricia Kazadi.
"Idziecie cały czas do góry! (...) Gdzie wy dojdziecie - ja się boję pomyśleć" - podsumował Dawid Kwiatkowski.
"Ja bym chciał częściej słuchać was po polsku, bo my czujemy po polsku..." - wyznał Miuosh, na co zespół Imasleep potwierdził, że na swojej trzeciej płycie zamierza więcej śpiewać w ojczystym języku.
"Jest w waszej muzyce coś bardzo hipnotyzującego" - skomentował Karpiel-Bułecka. "To było naprawdę dojrzałe i bardzo stylowe" - dodał juror i zaapelował do publiczności, aby głosowała na zespół, bo jego zdaniem "nie może zabraknąć go w ścisłym finale".
Przed nami dwa ostatnie występy! Na scenie Imasleep w piosence "Lepiej".
Po występie w finale "Must Be The Music" Piotr Odoszewski zdradził Interii, jak się czuje.
Uczestnik z numerem 6 otrzymał "TAK" od Sebastiana i Dawida, lecz Natalia i Miuosh wciąż są na "NIE". Co na to rodzina wokalisty?
"My zawsze będziemy wspierać Roberta! Także głosujemy" - stwierdzili bliscy Roberta.

"Jesteś super gościem, ale pogadamy o muzyce, bo to o muzykę chodzi" - zaczął Miuosh, po czym stwierdził, że w finałowym utworze artysty brakowało mu charakteru i mocy.
"Ta piosenka była moim zdaniem lepsza" - wyznała Natalia, wspominając poprzedni występ uczestnika. "Jestem przekonana, że jeszcze super, świetne, światowe występy przed tobą" - dodała jurorka.
"Dawid - murem za Wiewiórem" - stwierdził Maciej Rock, zwracając się do Kwiatkowskiego po komentarz. "Moje 'tak' jest dla twojej odwagi, walki i dla wszystkich twoich fanów, którzy tak w ciebie wierzą" - powiedział juror.

Robert Wiewióra na scenie "Must Be The Music"
Robert Wiewióra na scenie "Must Be The Music"Jacek KurnikowskiAKPA
Scenę "Must Be The Music" przejmuje Robert Wiewióra, który do półfinału programu awansował dzięki "Dzikiej Karcie Radia Zet". W poprzednim etapie jurorom nie spodobała się jego autorska piosenka - byli 4x na "NIE". Dzięki głosom widzów wokalista trafił jednak do finału! Dziś prezentuje utwór "Czerwiec".
Duet z Pienin otrzymał od jurorów 4x "TAK"!
Maciej Rock za kulisami powitał bliskich znajomych uczestników, którzy przybyli do programu z tradycyjnymi dzwonkami.
"Ja czuję na pewno dumę, ale bardzo się bałem, bo wiem, ile taki występ waży, jaki jemu towarzyszy stres" - wyjawił Karpiel-Bułecka. "Wy pokazaliście, że folklor potrafi być jednocześnie prosty, emocjonujący i hipnotyzujący" - dodał zachwycony juror.
"To był wielki zaszczyt, móc patrzeć na was" - powiedziała Natalia Szroeder. "Muzyka naprawdę buduje mosty" - dodała po chwili.
Duet z Pienin na koniec swojego występu podarował jurorom upominki - figurki Janosików wykonane z drewna.
Występ numer pięć to Duet z Pienin! W ich wykonaniu "Stare melodie tradycyjne" - folkowy utwór zagrany na skrzypcach i akordeonie. Z pewnością trafi on w gusta jednego z jurorów, Sebastiana Karpiela-Bułecki!
Na scenie zielono! Marcycha otrzymała 4x "TAK", a jurorzy wstali z krzeseł.
Patricia Kazadi za kulisami otarła łzy, a następnie porozmawiała z rodziną uczestniczki.
"Cudnie, dziękuję córcia" - podsumowała mama Marceliny.

"Nie mam siły mówić, bo to było tak wspaniałe, piękne..." - wyznał Miuosh, wyraźnie poruszony występem.
"Marcycha, ja bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się dziś zagrać na skrzypcach" - dodał od siebie Sebastian Karpiel-Bułecka, po czym zaapelował do publiczności o głosowanie na uczestniczkę z numerem 4.
"Jestem wdzięczny temu programowi za to, że możemy poznawać takich artystów" - powiedział Dawid Kwiatkowski. "Ścisły finał musi być twój!" - dodał juror.
"Jestem spokojna o jakość polskiej muzyki w przyszłości" - ujawniła Natalia Szroeder, podkreślając, że to właśnie dzięki uczestniczce.
Marcycha na scenie "MBTM"
Marcycha na scenie "MBTM"Jacek KurnikowskiAKPA
Po przerwie na scenie Marcycha z numerem startowym 4! Artystka prezentuje poruszający utwór, w którym nie zabrakło miejsca dla solówki na skrzypcach.
Jedną z uczestniczek finału jest Marcelina "Marcycha" Ruczyńska. Jak artystka czuje się tuż przed wejściem na scenę w Polsacie? W wywiadzie zdradziła Interii kilka smaczków zza kulis!

Warto przypomnieć, że dziś głosy jurorów nie wpływają na wynik odcinka. W finale to widzowie wybiorą zwycięzcę! Głosować można za pomocą wiadomości SMS-owych - wysyłając odpowiedni numer uczestnika na 7370 (koszt wiadomości to 3,69 zł). Fani "MBTM" mogą głosować także za darmo - za pomocą oficjalnej aplikacji programu (wówczas oddać można tylko jeden głos).
Mikołaj "Bagi" Bagiński, który dzisiejszego wieczoru występuje w "Must Be The Music" jako dodatkowy prowadzący, zapowiedział gościa specjalnego finału. Na scenie w Polsacie zobaczymy Disco Adamusa, czyli uczestnika programu, którego casting stał się wiralem w sieci!
Występ trzeciej finalistki wywołał okrzyki radości i owacje na stojąco wśród publiczności.
Asia Smajdor zdobyła 4x "TAK". "No nie mogło być inaczej!" - stwierdziła Patricia Kazadi, która chwilę po występie uczestniczki pojawiła się na scenie z mopem i pozamiatała konfetti.
"Ty masz taką piękną godność sceniczną" - powiedziała Natalia Szroeder. "Forma szlachetności, forma starej szkoły (...) która nie potrzebuje zbędnego efekciarstwa" - skomentował występ swojej koleżanki z zespołu Miuosh.
Na scenie Asia Smajdor, którą widzowie znają jako członkinię zespołu Miuosha - artystka od lat występuje w chórkach rapera.
W finale prezentuje piosenkę "Motyle".

Asia Smajdor w "MBTM"
Asia Smajdor w "MBTM"Jacek KurnikowskiAKPA
Dawid i Miuosh wcisnęli czerwone "NIE". Natalia i Sebastian są na "TAK".
Za kulisami najbliżsi Julii, którzy wspomnieli, że piosenka została napisana w Londynie.
Jak wytłumaczyli się jurorzy?
"Myślę, że producenci w Polsce zrobiliby to lepiej" - powiedział Dawid. Jego zdaniem uczestniczka "ma o wiele więcej do zaoferowania niż dał ten utwór".
"Wydaje mi się, że ty jesteś na początku swojej drogi" - dodał Miuosh, zgadzając się z przedmówcą.
Natalia Szroeder stwierdziła, że zastanawiała się, jak zagłosować. Podkreśliła, że Julia jest jeszcze bardzo młoda i ma wiele czasu na naukę, lecz z pewnością odniesie sukces.
Julia Gawlik pierwszy raz w swojej autorskiej piosence! Raperka pojawiła się na scenie jako druga i wykonuje utwór "NVM".
Piotr Odoszewski otrzymał 4x "TAK".
Za kulisami uczestnika wspiera mama, której Patricia Kazadi podziękowała za to, że sprawiła widzom taki "dar". Kobieta nie mogła powstrzymać łez po występie syna.
"Bardzo wzruszający utwór, bardzo wzruszający tekst" - podsumowała prowadząca.
Jej słowa potwierdziła Natalia Szroeder, która podkreśliła, że nie jest w stanie ocenić występu Piotra. Dawid Kwiatkowski zgodził się z przedmówczynią i przepowiedział, że młody wokalista "będzie wielki".
Na scenie pierwszy uczestnik - Piotr Odoszewski.
Prezentuje piosenkę "Nad ranem", którą napisał, gdy jego ojciec był w śpiączce.

Piotr Odoszewski na scenie w Polsacie
Piotr Odoszewski na scenie w PolsacieJacek KurnikowskiAKPA
Linie SMS-owe zostały oficjalnie otwarte! W pierwszym etapie można głosować na całą ósemkę uczestników. Do ścisłego finału przejdzie troje najlepszych. Wówczas wystąpią na scenie Polsatu raz jeszcze, a głosowanie zostanie wznowione.
Jakie rady dla uczestników finału mają jurorzy?
"To już nie jest moment na rewolucje. Niech trzymają ten poziom, który prezentowali przez ostatnie tygodnie i każdy z nich może wygrać" - stwierdził Dawid.
"Nikt z nich tutaj nie jest przypadkowo dzisiaj. Mamy bardzo mocny i bardzo równy finał" - podsumowała Natalia.
"Muszą wyjść, zrobić swoje i pamiętać o tym, że prawda zwycięży" - dodał Sebastian.
"Patronka muzycznych emocji - Natalia Szroeder. Kreator rytmu i melodii - Miuosh. Kustosz artystycznych wzruszeń - Dawid Kwiatkowski. Folkowy kanar jakości - Sebastian Karpiel-Bułecka" - tak trio prowadzących przedstawiło jurorów.
"To jest 'Must Be The Music' na żywo z Warszawy" - przywitał się z widzami Maciej Rock, a następnie wymienił wszystkich uczestników, których zobaczymy w dzisiejszym finale.
"Na początek wasi ulubieńcy z poprzedniej edycji programu - Kuba i Kuba" - dodał po chwili prowadzący, a na scenie wybrzmiał hit "Stygnie lato" w wykonaniu byłych uczestników.
Finał 13. edycji "Must Be The Music" tradycyjnie prowadzą Maciej Rock, Patricia Kazadi oraz Adam Zdrójkowski.
Oto, co prezenterka powiedziała Interii o swojej roli w programie:
Zwycięzca dzisiejszego finału wystąpi na Polsat Hit Festiwalu 2026. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie Opery Leśnej już za tydzień?
Sprawdźcie:
Na zwycięzcę talent show Polsatu czeka nie tylko prestiżowy tytuł i wielka sława. Uczestnik, który zatriumfuje w finale "Must Be The Music", otrzyma także nagrodę pieniężną wysokości 250 tys. złotych, aby móc dalej realizować muzyczne marzenia. Dodatkowo dostanie zaproszenie na odbywający się w dniach 22-24 maja kultowy Polsat Hit Festiwal, gdzie na scenie Opery Leśnej zaśpiewa u boku największych gwiazd polskiej estrady.
W dzisiejszym finale "Must Be The Music" zaprezentuje się ośmioro uczestników. W wyniku głosowania SMS-owego (odbywającego się podczas dwóch minionych półfinałów) do ostatniego etapu awansowali:

• Imasleep

• Duet z Pienin

• Wiktoria "VICKY" Konończuk

• Marcelina "Marcycha" Ruczyńska

• Robert Wiewióra (zdobywca "Dzikiej Karty Radia ZET")

• Julia Gawlik

• Asia Smajdor

• Piotr Odoszewski.
Rozpoczęcie relacji: piątek, 15 maja 2026 godz. 19:50

O godz. 20:00 rozpoczyna się wielki finał 13. edycji "Must Be The Music". W ostatecznym starciu na scenie weźmie udział ośmioro artystów, którzy w minionych tygodniach podbili serca jurorów oraz publiczności. Nie zabraknie gości specjalnych oraz wielkich emocji. Do kogo trafi tytuł zwycięzcy i nagroda? O tym zadecydują widzowie Polsatu!

Jurorzy "Must Be The Music": Miuosh, Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski i Sebastian Karpiel-Bułecka
Jurorzy "Must Be The Music": Miuosh, Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski i Sebastian Karpiel-BułeckaJacek KurnikowskiAKPA