Reklama

Złoty Nightwish

Nowa płyta fińskich mistrzów gotyckiego metalu, nagrana z nową wokalistką Anette Olzon "Dark Passion Play", właśnie pokryła się złotem w Polsce.

Wydany 1 października "Dark Passion Play" (będący najdroższym albumem w historii fińskiej fonografii) święci triumfy na całym świecie. Wydawnictwo w pierwszym tygodniu po premierze trafiło na szczyty list sprzedaży w Niemczech, Finlandii i Szwajcarii.

Reklama

Pochodząca ze Szwecji Olzon zastąpiła Tarję Turunen, która pożegnała się z zespołem w nienajlepszej atmosferze pod koniec października 2005 roku.

"Patrzymy zawsze z optymizmem w przyszłość, ale jasne, że były jakieś obawy jak zostanie przyjęta Anette. Nie da się tego zakwestionować, że Tarja była wręcz ikoną zespołu... Ale do tej pory wszyscy są bardzo mili, i naprawdę pozytywnie nastawieni do Anette, chyba nie mamy się już o co martwić" - mówi Tuomas Holopainen, klawiszowiec Nightwish, w rozmowie z magazynem "Hard Rocker". Przeczytaj wywiad!

W najbliższy poniedziałek, 15 października, Nightwish rozpoczyna koncerty w Ameryce, a na początku 2008 roku odbędzie europejską trasę koncertową. W jej ramach 19 lutego zagra w krakowskiej hali Wisły.

Zobacz teledyski Nightwish na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nightwish | DARK | nowa płyta | złoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje