Reklama

Vader świętuje

Grupa Vader, obchodząca w 2008 roku jubileusz 25-lecia działalności, szykuje specjalną urodzinową imprezę. Ambasadorzy polskiego death metalu świętować będą 30 sierpnia w warszawskiej "Stodole".

"Mamy nadzieje, że sala wypełni się po brzegi, gdyż powodów do przyjścia na koncert jest co najmniej kilka! Na koncercie wystąpią zagraniczne zespoły, które współtworzyły scenę metalową z Vader na początku lat 80. i z którymi utrzymujemy przyjacielskie stosunki! Możecie się spodziewać prawdziwie mistrzowskiego składu!" - informuje Mariusz Kmiołek, menedżer Vadera.

Reklama

Pierwszymi zespołami, które potwierdziły swój udział na urodzinach Vadera są: szwedzki Grave, amerykański Nile, grecki Rotting Christ i Krisiun z Brazylii. Następni goście zostaną oficjalnie przedstawieni już wkrótce.

Drugim powodem, dla którego impreza będzie czymś wyjątkowym to sam koncert Vadera, który potrwa ponad dwie godziny, a zespół zaprezentuje cały przekrój swojej twórczości; poczynając od kaset demo, a skończywszy na najnowszych płytach. Cały koncert będzie nagrywany na potrzeby jubileuszowego DVD o roboczym tytule "XXV", które zostanie wydane w 2009 roku.

"To będzie piorunująca dawka death metalu na scenie i poza sceną! Zaprosimy was również do garderoby zespołu, pokażemy jak muzycy przygotowują się do koncertu, ale przede wszystkim zaprezentujemy to, czego fan nie widzi podczas trwania koncertu, czyli ciężką pracę obsługi, zachowanie muzyków podczas przerw technicznych, wszelkie smaczki" - mówi o planowanym DVD szef agencji koncertowej Massive Music.

Vader przygotowuje na tę okazję poza specjalnym setem koncertowym, również specjalną scenografię i wiele niespodzianek. Na imprezie urodzinowej pojawią się nie tylko fani i zaproszone zespoły, ale również goście z branży muzycznej z całego świata.

Jubilaci przygotowują również specjalną stronę internetową poświęcona wyłącznie 25. rocznicy działalność Vadera.

Zobacz teledyski Vader na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Vader | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje