Reklama

Reklama

The Dillinger Escape Plan na dwóch koncertach w Polsce

W ramach rekompensaty za niedoszły występ na MetalFest 2013 amerykańska grupa The Dillinger Escape Plan 12 i 13 października zagra w Krakowie i Warszawie.

W sobotę, 12 października, The Dillinger Escape Plan wystąpi w krakowskim klubie Kwadrat, natomiast dzień później w warszawskiej Progresji.

Bilety kosztują 80 złotych w przedsprzedaży i 90 złotych w dniu koncertu.

Kiedyś mówiono o nich "metalowi matematycy". Dziś takie określenie już nie jest uprawnione, bo The Dillinger Escape Plan kosmicznie rozwinął się pod względem artystycznym od czasów przełomowej płyty "Calculating Infinity" z 1999 roku.

Wprawdzie wciąż można znaleźć w ich kawałkach wściekłe krzyki i rwane z matematyczną precyzją riffowe łamańce, ale w numerach zespołu z New Jersey jest dziś miejsce również na wstawki jazzowe, ilustracyjne, balladowe. Że takie zestawienie ma sens, przekonują chociażby płyty "Option Paralysis" i wydana w 2013 roku "One Of Us Is A Killer".

Reklama

The Dillinger Escape Plan to nie tylko znakomita muzyka, to także niezapomniane koncerty. Pełne nieposkromionej energii, szaleństwa na granicy rozsądku. Amerykanie mieli ponownie zaprezentować się u nas na MetalFest 2013. Niestety, przeszkodził temu wypadek gitarzysty Bena Weinmana. W ramach rekompensaty zjawią się w Polsce na dwóch koncertach klubowych.

Organizatorzy ogłosili, że supportem podczas polskich koncertów The Dillinger Escape Plan będą: Maybeshewill (Anglia) i Contrastic (Czechy).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL