Reklama

Slipknot: Zamiast pomóc umierającemu koledze grali w golfa?

Wdowa po zmarłym w wyniku przedawkowania narkotyków basiście Paulu Grayu z grupy Slipknot obwinia muzyków zespołu i lekarzy o śmierć męża.

We wtorek (22 kwietnia) w sądzie w Des Moines w stanie Iowa odbyła się rozprawa w procesie doktora Daniela Baldiego, który oskarżony jest m.in. o przyczynienie się do śmierci Paula Graya z zespołu Slipknot.

Reklama

Przypomnijmy, że basista grupy zmarł w 2010 roku w wyniku przedawkowania narkotyków i lekarstw. Zażyty przez Paula Graya lek uspokajający xanax został muzykowi przepisany właśnie przez Daniela Baldiego.

W sądzie zeznawała m.in. wdowa po muzyku Brenna Gray, która obwinia o śmierć męża lekarza, ale też kolegów z grupy Slipknot. Świadek przyznała, że mocno zaniepokoił ją fakt, iż jej mąż otrzymał od Daniela Baldiego receptę na xanax.

"Miałam świadomość, że to był jego ulubiony lek i że nie potrafił z nim zerwać. Dlatego mocno zdziwiło mnie to, że lekarz zezwolił mu zażywać właśnie to lekarstwo. Przecież w tym samym czasie brał inne leki, które miały pomóc mu zerwać z narkotykami" - powiedziała Brenna Gray, która stale informowała lekarza o problemach męża.

Po tych słowach prawnicy Daniela Baldiego przekonywali, że doktor nie przepisał Paulowi Grayowi xanaxu.

Brenna Gray relacjonowała również ostatnie dni życia męża, w czasie których chciała przekonać muzyka, by dobrowolnie poddał się leczeniu odwykowemu. Wściekły na będącą wówczas w ciąży żonę Paul Grey wyprowadził się z domu i zamieszkał w hotelu.

Dwa dni później muzyk został znaleziony martwy.

Wdowa po basiście Slipknot zarzuciła również muzykom zespołu, że ignorowali jej prośby o pomoc i nie interesowali się losem kolegi.

"Jeden z nich grał sobie w golfa dwie minuty drogi od naszego domu, ale zarzekał się, że nie może nas odwiedzić i nam pomóc. Zupełnie nie interesowali się tym, co się działo. Nikt z nich nie miał zamiaru się w to angażować. Usłyszałam od nich, że to jest wyłącznie mój problem" - powiedziała Brenna Gray.

Daniel Baldi jest oskarżony o przepisanie dziewięciu osobom leków, które spowodowały śmierć pacjentów lekarza.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wdowa | Slipknot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje