Reklama

Koniec nadziei dla Slipknot

Zamaskowani groovemetalowcy z Iowa powracają z czwartym albumem "All Hope Is Gone".

Płyta będzie mieć swą premierę 25 sierpnia, tradycyjnie pod skrzydłami nowojorskiej Roadrunner Records.

Reklama

Album nagrany został wiosną w rodzinnym mieście Des Moines, a za produkcję odpowiedzialny był sam zespół oraz Dave Fortman.

Nadchodzące lato grupa spędzi na koncertowaniu na największych arenach Ameryki Północnej, w ramach pierwszej edycji festiwalu Rock Star Mayhem Festival, gdzie formacja będzie pełnić rolę headlinera. Będzie to pierwsza trasa zespołu od trzech lat i na pewno przysporzy kapeli nowych fanów, czyli popularnych "robali" ("maggots").

"Każdy album, który zrobiliśmy, jest świadectwem tego, co dzieje się w danymi miejscu i czasie. Sądzę, że właśnie ta era jest najbardziej dojrzała, piękna i potężna. Zrobiliśmy album, który pokaże to, co za nami, to co przed nami i w jakim miejscu jesteśmy jako ludzie. Myślę, że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. I wyzywam każdego, żeby udowodnił mi, że jestem w błędzie" - przekonuje Corey Taylor, wokalista Slipknot.

Na płycie mają się znaleźć elementy z "Vol.3: (The Subliminal Verses)" (2004) oraz z "Iowa" (2001), ale - jak twierdzi wydawca - wzbogacone z perspektywy trzech ostatnich lat, "głębokie i świeże".

Pierwszym singlem będzie utwór "Psychosocial", którego radiowa premiera zapowiadana jest na 30 czerwca, a wkrótce ogłoszona zostanie kompletna lista utworów, które znajdą się na płycie.

A już dziś każdego fana Slipknot czeka nie lada gratka! Tylko przez 24 godziny można załadować promocyjnego singla grupy - "All Hope Is Gone"! Start akcji w piątek, 20 czerwca, o godzinie 6. Utwór można pobrać po zapisaniu się na specjalny newsletter ze strony Roadrunner Records oraz z witryny zespołu. Po 24 godzinach singel będzie dostępny tylko do odsłuchu.

Zobacz teledyski Slipknot na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje