Reklama

Czy Slayer dostanie Grammy?

Wygląda na to, że przedstawiciele muzycznego biznesu docenili wreszcie amerykańską legendą thrash metalu - Slayer został nominowany w dwóch kategoriach do tegorocznych nagród Grammy. "Disciple" ma szansę na nagrodę za najlepsze wykonanie utworu metalowego, a "God Hates Us All" jest jednym z kandydatów do miana najlepszego albumu metalowego 2001 roku.

Już same nominacje do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie to powód do dumy, ale chyba żaden fan metalu nie wątpi, że Grammy Slayerowi się należy jak mało komu. Konkurencję jednak twórcy "Reign In Blood" mają mocną. Obok pochodzącej z płyty "God Hates Us All" kompozycji "Disciple" nominowano "The Wizard" w wykonaniu Black Sabbath (ze składanki "Ozzfest 2001: The Second Millenium"), "Left Behind" Slipknota (najłagodniejszy utwór na płycie "Iowa"), "Chop Suey!" System Of A Down (z albumu "Toxicity") i "Schism" formacji Tool ("Lateralus")

Reklama

Szansę na statuetkę Slayer ma również w kategorii Najlepszy Album Metalowy, w której nominowana została płyta "God Hates Us All".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Slayer | Grammy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje