Reklama

Carrion: To nie jest dobra historia

W serwisie Muzzo.pl możecie premierowo posłuchać całej płyty "Sarita" pochodzącej z Radomia rockowo-metalowej grupy Carrion.

- Cały kłopot tej płyty polega na tym, że ona jest niestety zaczerpnięta z życia. Wszystkie te teksty są chlastane z gazet, tam nie ma wymyślonych historii. Na 13 tekstów tylko jeden jest pozytywny. I okazuje się nagle, że życie jest takie denne? Nie, tylko że te 12 tekstów, które niosą nie do końca fajny przekaz to jest to, co wpływa na nasze życie. Tych złych rzeczy dostajemy na tyle dużą dawkę, że nie może koło tego obejść obojętnie - tłumaczy INTERIA.PL Grzesiek "Kulavik" Kowalczyk, wokalista Carrion.

Reklama

Tytułowa Sarita to imię 13-letniej dziewczynki z Indii, która zmarła w ośrodku medycznych na skutek testowania na niej eksperymentalnych leków.

- Wielkie koncerny robią sobie pole eksperymentalne wśród najbiedniejszych ludzi, gdzie pod przykrywką "my wam pomożemy" testowane są leki, rzeczy, które w żadnym innym zakątku świata nie przejdą. Dla nas Sarita jest symbolem, kwintesencją tej katastrofy, która dzieje się na świecie cały czas - podkreśla frontman Carrion.

Jedyny utwór o pozytywnym przekazie to singlowy "Klub M", opowiadający również realną historię klubu dla młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Radomiu.

- Od jakiegoś czasu jesteśmy zapraszani na spotkania z tymi dzieciakami. Okazuje się, że oni mają więcej fantazji i więcej z życia niż my. O tym jest ten numer - żeby czasem sprawdzić, czy to co robimy na codzień to jest to, co można by nazwać życiem, czy nie można by zrobić czegoś milion razy więcej - wyjaśnia Grzesiek "Kulavik" Kowalczyk.

"Sarita" jest debiutem w składzie Carrion grającej na klawiszach Doroty "Zochy" Turkiewicz. Jej obecność sprawiła, że płyta jest bardziej elektroniczna, choć klawiszy jest mniej niż na poprzednich wydawnictwach.

- Teraz mamy to, co zawsze chcieliśmy: gitary, które będą rzeźbić i elektronikę, która będzie za uchem gdzieś tam trzepać. Wokalu nigdy nie chcieliśmy mieć z przodu, ale się nie da tego ogarnąć inaczej - śmieje się wokalista Carrion.

Oto szczegóły płyty "Sarita":

1. "Mammon"
2. "Klub M"
3. "Insomnie"
4. "Po drugiej stronie lustra"
5. "Absinth"
6. "Sarita"
7. "Niepamięć"
8. "Amstetten"
9. "Mój własny zdrajca"
10. "Armia cieni"
11. "Miasto gniewu"
12. "Odium"
13. "Ostatnie zaćmienie".

Sprawdź profil Carrion w serwisie Muzzo.pl!

Zobacz teledyski grupy na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Carrion | płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje