Reklama

Reklama

Power Festival w Łodzi po raz pierwszy: Megadeth, Korn, Sixx:A.M. i inni

We wtorek 7 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi czeka nas kilka godzin solidnego, rockowo-metalowego młócenia - odbędzie się tam pierwsza edycja Power Festival.

Jonathan Davis stoi na czele grupy Korn

Gwiazdami imprezy będą Megadeth, Korn i Sixx:A.M.

W ramach Power Festivalu, po raz pierwszy w Polsce wystąpi formacja Sixx:A.M, którą tworzą: DJ Ashba (były gitarzysta zespołu Guns N' Roses), James Michael (współpracował m.in. z Mötley Crüe, Scorpions) oraz legendarny Nikki Sixx (basista Mötley Crüe). Jak przyznają znawcy branży, nazwisko tego ostatniego powinno znaleźć się w słowniku synonimów, pod hasłem "rock'n'roll".

"Nikki Sixx to jedna z tych gwiazd rocka, które żyją pełnią życia, nie zastanawiając się, co przyniesie jutro. Lista szalonych działań w jego wykonaniu jest tak długa i składają się na nią tak niebezpieczne rzeczy, że zakrawa na cud, iż facet zbliża się do sześćdziesiątki i cieszy się dobrym zdrowiem. Przykładowo w 1987 roku przedawkował heroinę, zapadł w śpiączkę, media poinformowały, że zmarł, a on przebudził się po kilku godzinach w szpitalu, wyrwał z ramion przewody, do których został podłączony i udał się do domu... po kolejną działkę. Osobiście nie radzę jednak naśladować!" - opowiada Robert Filipowski z magazynu "Teraz Rock".

Reklama

Mocno rock'n'rollowy tryb życia prowadzi także Jonathan Davis, wokalista i lider grupy Korn.

"Nie jestem pewien, czy chciałbym spędzić choć pięć minut w umyśle Jonathana Davisa, bo sądząc po tym, co rodzi się w jego głowie, musi być to szczególnie mroczne miejsce. W końcu facet umawia się z aktorkami porno i kolekcjonuje pamiątki po seryjnych mordercach, a swego czasu pracował w prosektorium. Może to i lepiej, że jego głównym zajęciem jest jednak muzyka?" - ocenił Robert Filipowski.

Sprawdź tekst piosenki "Hater" w serwisie Teksciory.pl!

"Imponującą" kolekcję wybryków zgromadził na swoim koncie również Dave Mustaine - "generał" Megadeth, grupy zaliczanej do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu.

"Słynący z super szybkich riffów rudy drań robił praktycznie wszystko. Tak przynajmniej głosi legenda. Wielokrotnie doprowadzał się na scenie do stanu bliskiego śmierci. Podobnie postępował w odniesieniu do współuczestników koncertu, zarówno mowa tu o muzykach jak i publiczności! Nawet bramkarze i dziennikarze oraz obsługa techniczna obiektów były zagrożone. Jeżeli Dave przypomni sobie choćby na chwilę stare czasy podczas koncertu w Polsce, niech Bóg ma w swojej opiece pracowników Prestige MJM! Lider Megadeth wyzywał członków publiczności na pojedynki, bił się z nimi, naprawdę brutalnie bił się, nieraz bohatersko przegrywając, uwiarygadniając stereotyp, że rudy ma pecha. Potem wybryki skończyły się bo ponoć rudzielec spotkał Jezusa i ten przekonał go do innego zachowania..." - skomentował Mikołaj "Jaok" Janusz.

Sprawdź tekst utworu "Dystopia" w serwisie Teksciory.pl!

Publiczność Power Festivalu rozgrzeją polscy przedstawiciele sceny rockowo-metalowej: Scream Maker (sprawdź w Muzzo.pl) i Chassis (sprawdź w Muzzo.pl).

Oto godzinowa rozpiska imprezy:

18:00 - Scream Maker
18:45 - Chassis
19:30 - Sixx:A.M.
20:45 - Megadeth
22:30 - Korn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje