"#Murem za polskim mundurem": Jacek Kurski chwali się wynikami. Internauci są bezlitośni!

5 grudnia odbył się koncert "#Murem za polskim mundurem". W sieci trwa burza pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami inicjatywy TVP.

Jacek Kurski opublikował wyniki oglądalności koncertu "#Murem za polskim mundurem"
Jacek Kurski opublikował wyniki oglądalności koncertu "#Murem za polskim mundurem"AKPA

Podczas koncertu "#Murem za mundurem" wystąpili: Edyta Górniak, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski oraz Elwira Mejk Trubadurami, a także zagraniczni artyści tacy jak: Oceana, Loona, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega.

Wydarzenie poprowadzili Agata Konarska Michał Adamczyk. "Wydarzenie jest wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących polskich granic. Koncert '#Murem za polskim mundurem' to gest solidarności z polskimi służbami mundurowymi strzegącymi granic Rzeczpospolitej Polskiej" - można było przeczytać w oświadczeniu TVP.

Koncert miał miejsce w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Mińsku Mazowieckim.

Prezes TVP, Jacek Kurski, pochwalił się wynikami oglądalności koncertu. "Pierwszy w historii taki koncert - w bazie lotniczej Wojska Polskiego - w solidarności i hołdzie wdzięczności dla żołnierzy, funkcjonariuszy i policjantów strzegących wschodniej granicy" - pisał, dodając, że przed ekranami zebrało się około 3,5 mln widzów.

In-Grid w 2009 roku.
In-Grid dała się poznać polskim słuchaczom w 2003 roku, gdy wydała platynowy album "Randez-Vous". Od tego czasu wielokrotnie występowała w Polsce.
Włoska piosenkarka wykonała przeboje "Tu Es Foutu" oraz "Milord". Uwagę widzów przykuła zmiana wyglądu jej twarzy - wokalistka nie przypomina już siebie!
In-Grid była jedną z gwiazd koncertu dla mundurowych "#Murem za polskim mundurem", który odbył się 5 grudnia 2021 roku.
+5

Część internautów nie podziela jednak radości prezesa. Krytykują zarówno sam pomysł koncertu, jak i gwiazdy, które wystąpiły na scenie. "Czy były ustawione głośniki w przygranicznych lasach pełnych zwłok ludzi uciekających ze swoich ojczyzn przed śmiercią?", "A dlaczego Pietrzak nie był w mundurze? W stanie wojennym lubił go nosić", "Rząd daje mundurowym koncerty, a ciepłą zupę chłopakom na granicy organizują podstawówki. Super", "Oglądalność się liczy, a tam umierają ludzie w lesie.", "Gratulacje. A kiedy festiwal piosenki radzieckiej?" - to tylko kilka z komentarzy, które pojawiły się w sieci po koncercie.

No Mercy mieli wiele hitów w latach 90. Na koncercie zagrali z playbacku "Where Do You Go?" i "Missing".
Trubadurzy zaśpiewali "Znamy się tylko z widzenia" z Elwirą Mejk.
Oceana wykonała swoje przeboje "Cry Cry" oraz "Endless Summer".
Jednym z gości specjalnych był 97-letni powstaniec warszawski, Jakub Nowakowski ps. "Tomek".
+11

------------------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas