Reklama

Reklama

Molesta Ewenement nie wystąpi na Fest Festiwal. Raperzy nie chcą grać tylko dla zaszczepionych

Rapowy skład Molesta Ewenement zdecydował, że nie wystąpi na FEST Festiwal. Jako powód podaje decyzję organizatorów, którzy oznajmili, że wpuszczą na teren wydarzenia jedynie zaszczepione osoby.

Rapowy skład Molesta Ewenement zdecydował, że nie wystąpi na FEST Festiwal. Jako powód podaje decyzję organizatorów, którzy oznajmili, że wpuszczą na teren wydarzenia jedynie zaszczepione osoby.
Molesta nie wystąpi na FEST Festival /Jan Graczyński /East News

Przypomnijmy, że organizatorzy FEST Festiwal, który odbędzie się w dniach 11 - 14 sierpnia, zapowiedzieli, że na teren imprezy wpuszczą jedynie osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

"Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu" - wytłumaczyli w oświadczeniu.

Reklama

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Częśc wykonawców mówi "nie"

Taka decyzja spotkała się z mieszanym odbiorem. Również wśród wykonawców. Kazik Staszewski koncerty dla zaszczepionych nazwał nawet "apartheidem". Już w czerwcu zdecydowanie przeciwko takiemu rozwiązaniu protestował Włodi z Molesty.

"Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w związku z pojawiającymi się informacjami o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla osób zaszczepionych, stanowczo informuję, że NIE ZAGRAM na żadnym takim festiwalu, czy koncercie. STOP SEGREGACJI!" - pisał w tamtym czasie.

Molesta protestuje i nie wystąpi na FEST Festival

Teraz oświadczenie w podobnym tonie wystosował cały skład Molesty Ewenement, który obecnie tworzą jeszcze Wilku, Vienio i Pelson.

"Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami" - czytamy w oświadczeniu.

"Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem ‘sine qua non’ jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana" - oświadczyli.

Członkowie formacji zaprosili na swoje inne koncerty - 24 lipca wystąpią w Krakowie (Nowa Rezydencja), a 1 sierpnia będzie można zobaczyć ich w ramach Open’er Park w Gdyni.

Organizatorzy koncertów podkreślają, że starają się jedynie egzekwować wprowadzone przez rząd przepisy. Dodają też, że władze powinni usunąć z limitu 250 osób na koncertach ozdrowieńców i osoby przetestowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL