Reklama

Reklama

Korn w Polsce. Koncert w COS Torwar Warszawa. Jak dojechać na wydarzenie?

Fani Korna z pewnością nie mogą się doczekać występu. Zespół zagra dla nas już 31 maja w COS Torwar Warszawa. Muzycy mieli zagrać jako headliner Impact Festivalu, lecz niestety impreza została odwołana. Nie zmieniło to natomiast planów przyjazdu zespołu Korn do Polski. Sprawdźmy, jak dojechać na COS Torwar w Warszawie.

Zespół Korn miał wystąpić jako headliner na Impact Festival. Wydarzenie zaplanowane było na 2 czerwca 2020 roku w Warszawie. Pomimo rezygnacji z projektu, po zniesieniu obostrzeń związanych z koronawirusem, zespół nie zmienił swoich planów przyjazdu. Już 31 maja w COS Torwar będziemy mogli na żywo usłyszeć ich twórczość z pogranicza rocku, metalu i innych gatunków. Zanim natomiast do tego dojdzie sprawdźmy, jak dojechać na miejsce. Przedstawiamy wskazówki dojazdu na COS Torwar w Warszawie.

Korn w Polsce. Informacje o zespole

Zespół Korn powstał w 1993 roku. Rok później zespół wydał swój pierwszy album, którym osiągnął światowy sukces. To właśnie album "Korn" pozwolił ludziom poznać nowe brzmienie muzyki z pogranicza rocka i metalu. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj uważa się ich za jednych z prekursorów nu-metalu. Od momentu powstania Korn sprzedał ponad 40 milionów płyt, otrzymał dwie nagrody Grammy oraz ustanowił wiele niepokonanych do dzisiaj rekordów. Wciąż nie boją się przekraczać kolejnych barier gatunkowych i mieszać rock, metal i muzykę alternatywną. Już 31 maja o godzinie 20:10 COS Torwar zostanie przejęty przez Korn i najlepsze utwory ze wszystkich 14. wydanych albumów! 

Reklama

Korn w Polsce. Jak dojechać samochodem do COS Torwar w Warszawie

Budynek COS Torwar Warszawa znajduje się przy ulicy Łazienkowskiej 6A, nieopodal Stadionu Legii.

Od strony północnej na Torwar najlepiej jechać Wisłostradą w kierunku Krakowa. Następnie kierujemy się wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego, by ostatecznie skręcić w ulicę Solec. Tam znajduje się wjazd w ulicę Łazienkowską, gdzie stoi ośrodek sportowy. Ze wschodu dostać się możemy z Południowej Obwodnicy Warszawy, zjeżdżając na Wał Miedzeszyński. Za Mostem Łazienkowskim skręcamy w ulicę Solec, a następnie tak jak w poprzednim przypadku odbijamy w Łazienkowską.

Z południa kierujemy się trasą na Terespol, wzdłuż Doliny Służewieckiej. Kierujemy się ku Centrum, następnie przejeżdżając przez Czerniakowską. Mamy z niej bezpośredni zjazd na Torwar. Od zachodniej strony zjeżdżamy z A2, kierując się wzdłuż Alei Jerozolimskich. Później skręcamy w ul. Mieczysława Sokołowskiego "Grzymały", a przed Mostem Łazienkowskim skręcamy w prawo.

Hala dysponuje płatnymi miejscami parkingowymi, których jest zaledwie 100. Można również zostawić auto na bezpłatnym parkingu, znajdującym się przy przystanku autobusowym "Legia-Stadion 2 / Torwar 5". Niestety przy większych wydarzeniach możemy liczyć się z zajętymi wszystkimi miejscami. Jeśli dystans jednego kilometra nie sprawia nam kłopotu, możemy zostawić samochód przy ulicy Myśliwieckiej, Rozbrat lub Przemysłowej. W związku z faktem, że koncert Korn odbywa się w tygodniu, miejsca parkingowe przy wspomnianych ulicach są płatne.

Korn w Polsce. Jak dojechać pociągiem do COS Torwar

Koleją dojeżdżamy na dworzec PKP Warszawa Centralna. Możemy się na nim przesiąść na przewozy regionalne, które dojeżdżają do stacji Warszawa Powiśle. Z niej do Torwaru na koncert zespołu Korn mamy zaledwie 25 minut drogi na nogach.

Przy dworcu jest także przystanek autobusowy, z którego odjeżdża linia 109, kursująca bezpośrednio pod kompleks. Możemy również dojechać autobusem linii 525 i wysiąść na przystanku Torwar, oddalonym od budynku o 500 metrów. Należy natomiast pamiętać, że 525 na Torwarze zatrzymuje się wyłącznie na żądanie pasażera. 

Korn w Polsce. Jak dojechać komunikacją miejską na koncert

W pobliżu Torwaru znajduje się kilka przystanków komunikacji miejskiej. Dzięki temu osoby z Warszawy i okolic mogą odnaleźć transport idealny dla siebie.

W przypadku przejazdu autobusem na koncert Korn najlepiej byłoby wysiąść na przystanku Legia - Stadion. Obecnie pod samo wejście główne COS Torwar nie dojeżdża żaden autobus miejski. Konieczne jest więc przejście jednej, dwóch ulic, oddalonych maksymalnie 500 metrów od terenu. Na miejsce dojechać można liniami:

  • 107 - kierunek Kierbiedzia,
  • 141 - kierunek Witolin lub P+R Al. Krakowska,
  • 159 - kierunek EC Siekierki,
  • 187 - kierunek Stegny.

Dojazd autobusem jest najszybszą oraz najwygodniejszą formą transportu na to wydarzenie. W przypadku przystanków tramwajowych oraz metra, musimy przejść jeszcze 2 kilometry do celu. Jadąc tramwajem należy wysiąść na przystanku Most Poniatowskiego lub Plac Unii Lubelskiej. Przystanek metra nosi nazwę Politechnika.

Więcej newsów o gwiazdach i muzycznych wydarzeniach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętsze wydarzeń znajdziecie na naszym Facebooku Interia Muzyka.

***

Zobacz też:

Andy "Fletch" Fletcher (Depeche Mode) nie żyje. "Moją rolą jest stać z tyłu"

Scorpions: Koncert w Polsce w 2023 r. ogłoszony! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Rammstein znowu zaskakuje. Zobacz teledysk do "Dicke Titten"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | koncert w Polsce | torwar | Korn | rock | Impact Festival | metal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy