Reklama

Jurek Owsiak ogłasza nowe gwiazdy Pol'and'Rock Festival 2023. LemON: Wielki zaszczyt [DATY, MIEJSCE]

Zapełnia się program tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak ogłosił kolejnych wykonawców, a na imprezie po raz trzeci zagra dowodzona przez Igora Herbuta grupa LemON.

Zapełnia się program tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak ogłosił kolejnych wykonawców, a na imprezie po raz trzeci zagra dowodzona przez Igora Herbuta grupa LemON.
Igor Herbut ze swoją grupą LemON po raz trzeci zagra na Pol'and'Rock Festival /Mateusz Grochocki/Dzień Dobry TVN /East News

29. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Czaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, położone między jeziorami Drawsko i Czaplino. W tym miejscu impreza odbyła się również rok temu - była to wówczas pierwsza ponownie w pełni otwarta formuła po pandemii koronawirusa.

Pol'and'Rock Festival 2023: Kto zagra?

Do tej pory Jurek Owsiak ujawnił następujących wykonawców zagranicznych - to amerykańskie zespoły Biohazard i Spin Doctors, francuski producent Carpenter Brut, Napalm Death (legenda sceny grindcore z Wielkiej Brytanii), brytyjskie formacje Apollo 440 i While She Sleeps, walijski zespół Bullet For My Valentine, pochodzący z Szwajcarii zespół Saint City Orchestra oraz The Scratch, obwołany jednym z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat. Polskimi gwiazdami będą Brodka i Krzysztof Zalewski.

Reklama

W kolejnym ogłoszeniu Owsiak zdradził, że w Czaplinku-Broczynie pojawi się kolejny reprezentant mocnego grania: Rise Of The Northstar. Twórczość ekipy z Paryża to wybuchowa mieszanka heavy metalu, thrash metalu i hard core'a. Inspiracje dla swojej twórczości muzycy czerpią z bogatej japońskiej popkultury.

Growling, agresywne gitary budzą skojarzenia z kapelami takimi jak Pantera czy Machine Head, podczas gdy siła przekazu i chwytliwe riffy przywodzą na myśl muzykę Korn i Rage Against the Machine. Zespół miał być jedną z gwiazd Pol'and'Rock Festival 2020 w Kostrzynie nad Odrą, jednak tamta edycja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Gorące emocje wywołało także ogłoszenie udziału grupy LemON, która także zagra na Dużej Scenie. "Niespożyta energia, magia mocnego brzmienia, przekaz pełen emocji i wrażliwości" - czytamy.

"To jest niewiarygodna wiadomość dla nas i wielki zaszczyt! Pamiętamy doskonale nasze dwa koncerty w poprzednich edycjach: na Krisznej i na Małej Scenie. Nie możemy się doczekać zbierania energii i dzielenia się nią z Wami! Gdy odebraliśmy telefon z informacją, że ponownie zagramy dla Fundacji WOŚP nasze serca wypełniła ogromna radość! Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi za zaproszenie i zaufanie" - napisali muzycy zespołu dowodzonego przez Igora Herbuta.

Laureaci trzeciej edycji "Must Be The Music" w Polsacie zapowiadają w odświeżonym składzie swój piąty album. Produkcją materiału zajął się rozchwytywany Bogdan Kondracki, zdobywca dwóch Fryderyków (m.in. Dawid Podsiadło, Anna Wyszkoni, Ania Dąbrowska). Do tej pory poznaliśmy single "Ptaki" i "Dużo ciebie mi".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama