Reklama

Reklama

Depeche Mode ogłaszają kolejny koncert w Polsce. Przyjadą do Krakowa [BILETY, CENY]

Depeche Mode wystąpią nie na jednym, a dwóch koncertach w Polsce! Dwa dni po warszawskim koncercie duet przyjedzie do jeszcze do Krakowa. Koncerty odbędą się 2 i 4 sierpnia 2023 roku.

Depeche Mode wystąpią nie na jednym, a dwóch koncertach w Polsce! Dwa dni po warszawskim koncercie duet przyjedzie do jeszcze do Krakowa. Koncerty odbędą się 2 i 4 sierpnia 2023 roku.
Depeche Mode zagrają kolejny koncert w Polsce! /Gina Wetzler / Contributor /Getty Images

Po nagłej i niespodziewanej śmierci Andy'ego Fletchera (przyczyną było rozwarstwienie aorty) dwaj pozostali muzycy Depeche Mode (posłuchaj!) długo nie publikowali nowych informacji. Parę dni temu ogłosili wydanie nowego albumu, "Memento Mori", który będą promować trasą koncertową.

Ukaże się on właśnie pod tym tytułem, który oznacza "Pamiętaj, że umrzesz". Jego koncepcja powstała jeszcze przed śmiercią Fletcha, wtedy też rozpoczęto pracę nad krążkiem. 

Reklama

Warto przypomnieć, że dotychczasowy dorobek płytowy zespołu zamyka "Spirit" z 2017 r. Wiadomo na pewno, że 11 listopada ukaże się "Playing The Angel | The 12" Singles", czyli kolejna odsłona projektu 12-calowych singli.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce - Warszawa i Kraków 2023. Ceny biletów

Zespół wystąpi w Polsce 2 sierpnia 2023 roku - pierwszy koncert odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Właśnie ogłoszono, że grupa zagra też mniejszy koncert - tym razem w Tauron Arenie Kraków, 4 sierpnia 2023 roku. Depeche Mode gościło tam już w 2018 roku.

Bilety na koncert w Warszawie kosztują od 345 złotych do 1782 złotych. Nieznane są ceny biletów w Krakowie, bo przedsprzedaż zacznie się we wtorek 18 października o godzinie 10. Do sprzedaży ogólnej wejściówki trafią równo dobę później. Obserwując ceny, należy się spodziewać pewnie podobnych do tego warszawskiego koncertu.

Mówiąc o "Memento Mori", Martin Gore skomentował: "Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia". 

Dave Gahan dodał: "Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku".

Memento Mori Tour to 19. trasa koncertowa Depeche Mode i jednocześnie ich pierwsza od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

"Memento Mori" będzie piętnastym studyjnym krążkiem Depeche Mode i kontynuacją uznanego przez krytyków "Spirit" z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. Album zostanie wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.

Kim był Andy Fletcher (Depeche Mode)?

Andy Fletcher był aktywny zawodowo od 1977 roku. Wtedy też założył ze szkolnym kolegą, Vince Clarkiem grupę No Romance. Trzy lata później poznał Martina Gore, który dołączył do zespołu - przemianowano je na trio Composition of Sound. Następnie dołączył do nich Dave Gahan, za którego sugestią przyjęli nazwę Depeche Mode. Pod koniec 1981 roku, krótko po wydaniu debiutanckiej płyty "Speak & Spell" Clarke opuścił kolegów.

Andy Fletcher (1962-2022) na zdjęciach

Kolejna płyta była niemal w całości dziełem kompozytorskim Martina Gore. W 1982 roku dołączył do nich Alan Wilder - odtąd Depeche Mode działało jako kwartet aż do 1995 roku. Zespół oficjalnie występował później jako trio, a ich dyskografię zamyka album "Spirit" (sprawdź!) z 2017 roku.

Andy Fletcher: Moją rolą jest stać z tyłu

Często zwracano uwagę na to, że Fletcher posiadał niezwykłą umiejętność łagodzenia sporów w zespole - był łącznikiem między Gahanem a Gorem.

W Polsce grupa Depeche Mode cieszy się niezwykłą popularnością od niemal samego początku istnienia - po raz pierwszy zagrali w naszym kraju 30 lipca 1985 roku. Był to początek subkultury depeszowców nad Wisłą. W ciągu 40 lat kariery powracali do nas wielokrotnie, ostatnio w 2018 roku.

Andy Fletcher: Branża muzyczna żegna legendę Depeche Mode

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy