Reklama

Reklama

Brodka i Vito Bambino razem. Zaskakujący goście na koncercie z okazji święta Katowic

Vito Bambino i Brodka przygotują najważniejszy koncert plenerowy tegorocznych obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 10 września artyści zaprosili m.in. Króla, Natalię Grosiak, Majkę Jeżowską i Natalię Szroeder.

Vito Bambino i Brodka przygotują najważniejszy koncert plenerowy tegorocznych obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 10 września artyści zaprosili m.in. Króla, Natalię Grosiak, Majkę Jeżowską i Natalię Szroeder.
Brodka razem z Vito Bambino zagra na święcie Katowic /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

W programie święta miasta znalazło się także Motocyklowe Zakończenie Lata i Jarmark Urodzinowy - poinformowali przedstawiciele magistratu.  11 września minie 157. rocznica nadania Katowicom praw miejskich. Z tej okazji, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowano muzyczne święto - Urodziny Miasta "Kocham Katowice". Najważniejszy koncert odbędzie się w sobotę 10 września na łące w Katowickim Parku Leśnym.

"Urodziny Miasta są doskonałą okazją, żeby przypomnieć, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. Dlatego zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które w tym roku przygotuje dla nas duet Vito Bambino i Brodka wraz z swoimi gośćmi" - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Reklama

Vito Bambino i Brodka razem

Władze Katowic, któremu przed kilkoma laty nadano tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, w 2018 r. temu wprowadziły nową formułę koncertów z okazji rocznicy nadania praw miejskich - powierzają wybranemu artyście kierownictwo artystyczne nad specjalnym koncertem. Organek, Abradab i Krzysztof Zalewski, którzy pełnili tę rolę w poprzednich latach, mieli wraz z zaproszonymi gośćmi przygotować nowe aranżacje utworów katowickich i śląskich twórców, bądź tych, którzy z Katowicami byli związani w trakcie swojej kariery.

W tym roku, po raz pierwszy w historii koncert przygotuje dwoje artystów - Vito Bambino i Brodka. Wśród zaproszonych przez nich gości są: IGO, Król, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Maja Kleszcz i formacja Miętha.

"Urodziłem się w Katowicach i staram się pielęgnować związek z miastem. Z tego powodu koncert odbywający się w Katowicach z mojej perspektywy urasta do rangi Open'era. Bardzo cieszę się z tego, że zaproponowano mi rolę dyrektora artystycznego tego wydarzenia i że będę mógł współpracować w tym zakresie z Brodką, która ma fantastyczną energię" - powiedział Vito Bambino.

Koncert przygotowywany przez Brodkę i Vito Bambino nie będzie jedynym muzycznym wydarzeniem urodzin Katowic. Dzień później na tej samej scenie zabrzmią koncerty w ramach Motocyklowego Zakończenia Lata - wystąpią: Big Cyc, Luxtorpeda, Voo Voo i TSA - Michalski/Niekrasz/Kapłon. Na oba koncerty wstęp jest wolny.

Katowice będą świętowały nadanie praw miejskich od 2 do 15 września - w tym czasie na Rynku otwarty będzie Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie przewidziano uroczystą sesję Rady Miasta, odsłonięcie popiersia w Galerii Artystycznej oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych.

Czytaj także:

Brodka z mrocznym singlem "Sadza"

Vito Bambino i Miętha razem. Posłuchaj piosenki "Robię co mogę"

Sprawdź tekst utworu "Sadza" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy