Reklama

Reklama

Raperzy przeciwko rasizmowi

Niedługo na sklepowe półki trafi płyta "HipHop Rasizm Stop 2", którą wytwórnia MGK przygotowała wspólnie z organizacją "Nigdy więcej". Tym razem w walce z rasizmem swoje siły połączyli raperzy z Polski, Czech, Włoch, Francji, Szwecji, Węgier i Stanów Zjednoczonych. Wkrótce odbędzie się trasa koncertowa promująca ten album.


- To już druga tego typu składanka wydawana przez MGK Records. Część pierwsza w sklepach pojawiła się przed wakacjami i powstała ona z inicjatywy MGK oraz organizacji "Nigdy Wiecej", znanej z akcji "Muzyka Przeciwko Rasizmowi". Obecnie postanowiliśmy nagrać drugą część tej kompilacji i przy okazji nadać jej międzynarodowy charakter. Generalnie przyjęło się, że raperzy są źli, mają w sobie wiele agresji itd., tymczasem ostatnie akcje MGK Records (chociażby planowany na 31 sierpnia koncert w Krosnie, z którego część dochodu zostanie przekazana na rzecz powodzian), świadczą o tym, iż hiphopowcy również mają serce i potrafią swój rap wykorzystywać w słusznym celu. Tym razem do akcji przyłączyli się raperzy z różnych krajów, a tym samym rożnych ras. Na kompilacji pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Niemiec, Węgier, Wloch, Francji, Szwecji i Stanów Zjednoczonych. Będą również na niej niemieccy beat boxerzy i inne niespodzianki. W ramach promocji kompilacji odbędzie się wiele koncertów na terenie Polski i państw, z których pochodzą nasi artyści - powiedział nam Krzysztof "Gorzki" Gorzkiewicz z MGK Records.

Reklama


Trasa koncertowa


Najbliższe koncerty promujące album "HipHop Rasizm Stop 2" odbędą się w Krośnie (03.10), Bielsku-Białej (4.10) i Zielonej Górze (05.10) a na trasie tej wystąpią:

Zachodnia Strona (Zielona Góra)
Kapli (Skoczów)
Preludium (Katowice)
Argon (Chorzów)
Chłopaki Z Szarego Tłumu (Chełm)
Teka/Kwadratura Koła (Warszawa)
BRZ (Warszawa)
Firma (Kraków)
Intoksynator (Kraków)
THS (Warszawa)
Gorzki (Kalisz)
EK (Kalisz)
PWRD (Bialystok)
Rhymes Street Squad (Czechy)
Defuckto (Czechy)
3Ster (Niemcy)
MC Flavour (Niemcy)
Brixx (Niemcy)
Diaspora (Francja)
Ferris MC (Niemcy)
Little Egipt (Nowy Jork)

Organizatorzy trasy mają w planach także koncerty w takich miastach jak: Warszawa, Katowice, Kalisz i Kraków.

Kompilację promować będą również teledyski, z czego jeden z nich ilustrować będzie utwór zespołu produkowanego przez Igora (IGS - znany miedzy innymi z takich produkcji jak Alchemia, Ekspedycje, HST, oraz współpracy z takimi artystami jak: Kaliber 44, Jajonasz, Tede/Warszafski Deszcz, Wujek Samo Zło&CNE, Borixon itd), ukrywającego się pod nazwą "Preludium". Drugi klip natomiast prezentować będzie zespoły zagraniczne i nakręcony zostanie przez "Room Pipe Studio". Nie wykluczone, że powstanie również trzeci klip.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Czechy | Kalisz | rasizm | Niemcy | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy