Reklama

Eminem o mało nie skończył jak Jackson

Raper Eminem w szczerej rozmowie przyznał, że zażywał do 90 pigułek leków dziennie. Hiphopowiec porównał swój nałóg do uzależnienie nieżyjącego Michaela Jacksona, który zmarł w wyniku przedawkowania medykamentów.

W rozmowie z magazynem "Rolling Stone" Eminem ujawnił, że jego organizm miał olbrzymią tolerancję na leki antydepresyjne, uspokajające i przeciwbólowe. Z tego powodu, by czuć się "normalnie", musiał łykać pigułki "co kilka minut". Tym samym raper "dociągnął" do blisko 100 tabletek na dobę.

Reklama

38-letni dziś Eminem przyznał, że podczas trasy koncertowej Anger Management Tour w 2005 roku codziennie chodził "nawalony". Hiphopowiec zerwał z uzależnieniem w dużej mierze dzięki pomocy Eltona Johna.

"Łykałem tyle piguł, że od pewnego momentu przestałem je brać, by mieć odlot. Brałem je, by poczuć się normalnie. Codziennie łykałem jakieś 40 do 60 pigułek valium. Vicodin? Myślę, że pomiędzy 20-30 pigułkami" - powiedział.

"Swój dzień zaczynałem od super mocnej dawki vicodin. A później leciałem na tym leku do wieczora. Wtedy zaczynałem łykać valium. Co godzinę brałem jakieś 5 tabletek. A kiedy chciałem iść spać, zarzucałem ambien" - wspomina.

"Pod koniec okresu mojego największego uzależnienia lekarstwa pozwalały mi zasnąć jedynie na jakieś dwie godziny. Z tego co czytałem, podobne problemy miał Michael Jackson. Ponoć nie mógł w nocy zasnąć i co chwile prosił o kolejną dawkę leków. Tez przez to przeszedłem" - przyznaje Eminem.

Raper zdradził również, że w grudniu 2007 roku po przedawkowaniu metadonu był o krok od śmierci.

"Usłyszałem od lekarzy, że od grobu dzieliły mnie jakieś dwie godziny. Wziąłem dawkę metadonu odpowiadającą czterem porcjom heroiny. Wtedy dotarło do mnie, że muszę odmienić swoje życie. Byłem okropnym człowiekiem" - bije się w pierś.

Przypomnijmy, że Michael Jackson doznał zatrzymania akcji serca po przedawkowaniu propofolu.

Eminem przyznał jednak, że już nigdy nie wróci do narkotyków.

"W pewnym momencie życia po prostu przestajesz brać. Nadchodzi czas, że dorastasz" - zaznaczył gwiazdor.

Zobacz teledyski Eminema na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje