Helicopter Girl

Helicopter Girl
pochodzenie
Wielka Brytania
imię i nazwisko
Jackie Joyce
0,0
Oceń
Głosy
0

Biografia

Helicopter Girl naprawdę nazywa się Jackie Joyce i urodziła się w Dundee, we wschodniej Szkocji. W jej żyłach płynie krew szkocka i ghanijska. Dorastała w małych miasteczkach, w odległych zakątkach Szkocji. Jej rodzina, wbrew stereotypom, nie była specjalnie muzykalna. Nigdy nie poznała swojego ojca, pochodzącego z Ghany - wychowała się z matką oraz ojczymem.

Jackie w dzieciństwie zdecydowanie wolała muzykę klasyczną niż pop. W szkole była zafascynowana muzyką filmową. Pomimo faktu, że nie posiada muzycznego wykształcenia, gra z powodzeniem na wielu instrumentach kierując się jedynie intuicją.

Jej kariera rozpoczęła się dość przypadkowo, kiedy w czasie zakupów, została poproszona o zaśpiewanie partii wokalnych z zespołem wykonującym muzykę brazylijsko-latynoską. W tym czasie Jackie zaczęła pisać swoje pierwsze autorskie piosenki. W jednej z nich pojawił motyw "helicopter girl" z kreskówek i tak powstała Helicopter Girl.

Debiutancki album Helicopter Girl, "How To Steal The World", ukazał się w roku 2000. Był utrzymany w szeroko rozumianym klimacie pop, zniewalający był jednak wokal. Artystka za tę płytę została nominowana do brytyjskiej nagrody Mercury. Przyznając jej to wyróżnienie jurorzy powiedzieli, że jest to płyta niepodobna do żadnej ze 150 pozostałych, zgłoszonych do nagrody.

Kolejny album Helicopter Girl, "Voodoo Chic", ukazał się wiosną 2004 roku. Na pierwszym singlu pilotującym płytę znalazł się utwór "Angel City".

Najlepsze tematy