Reklama

Zakazy i cenzura, czyli 7 grzesznych teledysków

Nicki Minaj, Madonna i M.I.A. lubią prowokować w teledyskach /Christopher Polk /Getty Images

Gwiazdy wiedzą, że kontrowersja to klucz do rozgłosu i popularności, a sferą, w której można ją stosować, są chociażby teledyski. Przypomnijmy sobie klipy, które dla niektórych były zbyt odważne i szokujące, by je pokazywać.

"Born Free" - M.I.A.

Teledysk M.I.A. "Born Free" z 2010 roku został początkowo zakazany w serwisie Youtube ze względu na brutalne sceny, które zawierał. Dziewięciominutowy film przedstawia ludobójstwo na osobach o rudych włosach. W jednej ze scen dziecko zostaje postrzelone w głowę.

Po premierze teledysk rozpoczął w sieci gorącą dyskusję na temat rasizmu. Klip, który został zdjęty na drugi dzień po premierze, wrócił do serwisu Youtube i został opatrzony początkowym ostrzeżeniem na temat scen przemocy i nagości, jakie zawiera.

Sprawdź tekst utworu "Born Free" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

"Blurred Lines" - Robin Thicke

Żona Robina Thicke'a dała mu zgodę na nakręcenie teledysku, w którym otaczają go zgrabne modelki ubrane wyłącznie w stringi, ale serwis Youtube już nie był tak łaskawy.

Do utworu "Blurred Lines" z 2013 roku powstały dwa klipy, ale zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudził ten w wersji topless. Po tygodniu od premiery kontrowersyjny teledysk usunięto z Youtube'a. Wideo pojawiło się w nim ponownie kilka miesięcy później.

Sprawdź tekst utworu "Blurred Lines" w serwisie Tekściory.pl!

"What It Feels Like For A Girl" - Madonna

Zakazane teledyski to dla królowej popu niemal chleb powszedni. W klipie "What It Feels Like For A Girl" z 2001 roku Madonna zamiast prowokować nagością, jak to miała w zwyczaju, postawiła na sceny przemocy. Przestępczość prezentowana w teledysku, który wyreżyserował ówczesny mąż wokalistki Guy Ritchie, nie spodobała się szefom MTV. Stacja najpierw całkowicie odmówiła pokazywania klipu, a później zgodziła się emitować go tylko wieczorami, po 21.00.

Sprawdź tekst utworu "What It Feels Like For A Girl" w serwisie Tekściory.pl!

"Born To Die" - Lana Del Rey

W 2011 roku Lana Del Rey wystąpiła w tytułowym teledysku jej albumu "Born To Die" w reżyserii Yoanna Lemoine, znanego bardziej jako Woodkid. Wokalistka wcieliła się w postać zakochanej dziewczyny, która razem ze swoim chłopakiem wymienia czułości, pali marihuanę i udaje się na samochodową przejażdżkę. W końcowej scenie widać bohaterkę w ramionach mężczyzny, który wyniósł ją ze stojącego w płomieniach auta. Stacja muzyczna MTV nie zgodziła się pokazywać klipu na swojej antenie właśnie z powodu tej brutalnej śmierci.

Sprawdź tekst utworu "Born To Die" w serwisie Tekściory.pl!

"Cocoon" - Bjork

W teledysku do utworu “Cocoon" z 2001 roku islandzka wokalistka Bjork występuje jako gejsza, której całe nagie ciało pomalowane jest na biało. Czerwone nitki wychodzą z jej sutków, by następnie oplatać ją i wirować między klatką piersiową i nosem, a ostatecznie otoczyć całą, niczym tytułowy kokon. Jak się okazało, Bjork wcale nie była naga podczas kręcenia klipu - nosiła bardzo obcisły, pasujący do ciała kostium. Mimo to stacja MTV zdecydowała się nie emitować teledysku w godzinach szczytu.

Sprawdź tekst utworu "Cocoon" w serwisie Tekściory.pl!

"Don’t Stop The Party" - Pitbull

Teledysk nakręcony w 2012 roku do utworu "Don’t Stop The Party" Pitbulla został zakazany w amerykańskiej telewizji ze względu na mocno rozerotyzowane sceny zawarte w klipie. Ponadto po jego emisji wpłynęło wiele skarg.

W "Don't Stop The Party"  raper imprezuje w otoczeniu pięknych i skąpo ubranych kobiet. Sceny do klipu powstawały także w sypialni. Poza tym w teledysku pojawia się zakazana przez prawo reklama alkoholu.

Sprawdź tekst utworu "Don’t Stop The Party" w serwisie Tekściory.pl!

"Stupid Hoe" Nicki Minaj

Klip "Stupid Hoe" Nicki Minaj, który zadebiutował na platformie Vevo w 2012 roku, w ciągu 24 godzin zyskał prawie 5 milionów odsłon.

Mimo to amerykańska telewizja kablowa Black Entertainment Television odmówiła prezentowania teledysku. Stało się tak nie tylko ze względu na wulgarny tekst utworu, ale także przez sceny, w których raperka potrząsa pupą zamknięta w klatce.

Sprawdź tekst utworu "Stupid Hoe" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje