Reklama

Niedziałające mikrofony i awarie garderoby. Muzyczne wpadki 2016 roku

Problemy z różnymi częściami garderoby, wpadki organizatorów, niecenzuralne słowa na wizji oraz występy, które powinny przebiegać zupełnie inaczej. Oto nasze zestawienie wpadek ze świata muzyki w 2016 roku.

Mateusz Grędziński musiał walczyć z niedziałającym mikrofonem w "The Voice of Poland"

Niedziałający mikrofon w "The Voice of Poland"

Do niecodziennej sytuacji doszło w ćwierćfinale siódmej edycji "The Voice of Poland". Mateusz Grędziński (drużyna Andrzeja Piasecznego) wystąpił w odcinku jako ostatni uczestnik. Już od początku wykonywania utworu "Cake By The Ocean" DNCE pojawiły się problemy techniczne. Mikrofon wokalisty, który miał ułatwiać mu taniec, przestał działać, przez co widzowie i jurorzy mieli problem z usłyszeniem pierwszej zwrotki. Ostatecznie Grędzińskiemu dostarczono działający mikrofon, dzięki czemu widzowie mogli usłyszeć jego wykonanie drugiej zwrotki i refrenu. Wokaliście nie przeszkodziło to w ostatecznym triumfie w całym programie.

Jennifer Lopez i problematyczne spodnie w Las Vegas

Reklama

W styczniu Jennifer Lopez rozpoczęła serię występów w Planeta Hollywood pod hasłem "All I Have". W trakcie show wokalistka występuje w aż ośmiu kreacjach. W trakcie jednego z koncertów doszło do usterki kostiumu. W momencie, gdy Lopez kłaniała się publiczności, na pupie rozdarły się jej spodnie. Zapewne nikt nie zorientowałby się o wpadce, gdyby nie nagranie zza sceny. Materiał, na którym widać, jak pęka strój, udostępnił serwis TMZ.com.

Adele na Grammy

15 lutego Adele wzięła udział w ceremonii wręczenia statuetek Grammy 2016, podczas której wykonała swój utwór "All I Ask". Jednak w trakcie występu doszło do wpadki. "Próba poszła wspaniale. Naprawdę dobrze" - wspominała gwiazda i dodała - "Byłam bardzo podekscytowana, ale podczas zmiany mikrofony upadły na struny fortepianu i stąd pojawił się ten gitarowy dźwięk". W trakcie rozmowy z Ellen DeGeneres Adele przyznała, że płakała cały dzień po nieudanym występie.

Problem ze stanikiem Britney Spears

W październiku wpadkę na koncercie zaliczyła Britney Spears. Do całego zamieszania doszło w trakcie utworu "I Love Rock ‘N’ Roll". W pewnym momencie pękło ramiączko stanika gwiazdy. Ta szybko się zasłoniła, a tancerze pomogli naprawić usterkę jej garderoby. Po chwili piosenkarka wróciła do koncertu. Kolejne problemy pojawiły się chwilę później przy piosence "Gimmie More". I tym razem pomoc przyszła od jednego z tancerzy, który ściągnął swoją koszulę i pomógł ubrać ją Spears.

Patti Smith zapomina słów piosenki

Patti Smith była gościem specjalnym gali wręczenia nagród Nobla w pięciu kategoriach w Sztokholmie. Artystka wykonała przebój laureata w dziedzinie literatury, Boba Dylana, "A Hard Rain's a-Gonna Fall". Smith z nerwów zaliczyła wpadkę, zapominając tekstu utworu.

Miley Cyrus przeklina na wizji

16 września Miley Cyrus była gościem programu śniadaniowego "The Today Show". Po przerwie reklamowej wokalistka nadal myślała, że jest poza anteną. Wtedy rzuciła do operatorów. "Nie wiem, co mam zrobić teraz ze swoją twarzą. Dźwięk jest wyłączony, więc mogę mówić, co chcę, prawda?" - zapytała Cyrus, po czym zakończyła zdanie słowem "k**wa".

Michał Szpak z Australii

Michał Szpak w finale 61. edycji konkursu Eurowizji zajął wysokie, ósme miejsce. Szwedzcy organizatorzy, którzy dbali, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik, nie uchronili się jednak od drobnej wpadki. W momencie, gdy prezentowano skrót występów uczestników, Polak został podpisany jako reprezentant Australii.

Sam Smith na Oscarach

Sam Smith w tym roku został zwycięzcą Oscara za piosenkę do filmu "Spectre" "Writing's On The Wall". Odbierając nagrodę, wokalista błędnie powiedział, że jest jedynym otwarcie mówiącym o swojej orientacji seksualnej gejem, który zdobył Oscara. Smith zadedykował również statuetkę całej społeczności LGBT. Wokaliście szybko wypomniano, że popełnił błąd, a wcześniej statuetkę zdobył Dustin Lance Black za scenariusz do filmu "Obywatel Milk". Po tej wpadce i kolejnych próbach wytłumaczenia się Smith zapowiedział tymczasową przerwę od Twittera.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje