Reklama

MTV VMA: Negliż, skandale i kontrowersje. Co działo się w poprzednich latach?

Skandal z 2009 roku wciąż ciągnie się za Kanye Westem i Taylor Swift /Christopher Polk /Getty Images

Rozdanie nagród MTV VMA, mimo że prestiżem nie może konkurować z chociażby ceremonią przyznana statuetek Grammy, od wielu lat cieszy się zainteresowaniem gwiazd, mediów oraz telewidzów. Być może ogromna popularność związana jest z oczekiwaniem na różnego rodzaju incydenty,

Britney Spears - zawsze było o niej głośno

Jedną z gwiazd, które zaprezentują się na scenie na MTV VMA 2016 będzie Britney Spears. Tutaj trzeba przypomnieć, że występy wokalistki zawsze wywoływały mnóstwo emocji. W 2000 roku wykonała utwór "Oops!... I Did It Again" w bardzo skąpym stroju. Rok później Spears pojawiła się na scenie z przebojem "I’m Slave 4 U" wraz z wężem. Po latach gwiazda przyznała, że taniec z ogromnym pytonem na barkach był niedorzecznością i mógł skończyć się tragedią.

Dwa lata później, w 2003 roku, o występie Britney na gali MTV VMA znowu gorąco dyskutowano. Wszystko za sprawą pocałunków Madonny ze Spears i Christiną Aguilerą, którymi starsza wokalistka obdarzyła swoje koleżanki zaraz po wykonaniu utworu "Like a Virgin".

Reklama

O występie w 2007 roku Spears najchętniej by zapomniała. Wokalistka wracająca po załamaniu nerwowym i odwyku, wykonała na scenie singel "Gimmie More". Widać było jednak, że piosenkarka nie jest jeszcze na takie wyzwanie gotowa. Krytycy nie za dobrze odebrali jej występ, sugerując, że Spears nie była na scenie trzeźwa. W mediach pojawiły się opinie mówiące o fatalnym i kuriozalnym widowisku.

Sprawdź tekst utworu "Gimmie More" w serwisie Teksciory.pl!

Szokujące kreacje

W 2015 roku Miley Cyrus jako prowadząca MTV VMA postanowiła kilkakrotnie zaskoczyć swoimi skąpymi kreacjami. Ponadto wokalistka na wizji pokazała pierś oraz namawiała do palenia marihuany. Po transmisji ceremonii do MTV wpłynęło kilkanaście skarg na Cyrus i jej zachowanie.

Młoda piosenkarka nie była jednak pierwszą gwiazdą, która pokazała za dużo w trakcie gali VMA. W 1999 roku na odważną stylizację zdecydowała się Lil Kim. Jej sukienka nie przykrywała lewej piersi. Raperka oprócz Diany Ross i Mary J. Blige wręczała nagrodę w jednej z kategorii. Gdy więc Ross spotkała się na scenie z Kim, wykorzystała sytuację, aby pobawić się jej piersią.

Na nieco inną kreację zdecydowała się Lady Gaga w 2010 roku. Przyszła bowiem ubrana w sukienkę z... mięsa. Z powodu kontrowersyjnej stylizacji wokalistki niektórzy zapomnieli, że gwiazda zdobyła aż 8 statuetek tego wieczoru.

Diana Ross i Lil Kim:

Kanye i Taylor - niekończąca się historia

W 2009 roku Taylor Swift wygrała nagrodę w kategorii najlepszy żeński teledysk za klip "You Belong With Me". Wtedy na scenie pojawił się Kanye West i stwierdził, że musi na chwilę przerwać i powiedzieć, że Beyonce i jej "Single Ladies (Put a Ring On It") to najlepszy teledysk w historii. Raper został wygwizdany, prezydent Obama nazwał go palantem, a po 7 latach okazało się, że wątek przerwanego wystąpienia Swift nadal jest aktualny (pojawił się w utworze "Famous" i wywołał mnóstwo kontrowersji). Warto dodać, że Beyonce wygrała w kategorii teledysk roku.

Więcej o burzliwej znajomości Kanye i Taylor przeczytacie m.in. TU, TU i TU

Ogłoszenia ze sceny

W 2015 roku Kanye West chwilowo zakopał topór wojenny z Taylor Swift. Ta wręczyła mu nagrodę Video Vanguard Awards (za wkład w kulturę stacji MTV). Raper po odebraniu nagrody zdecydował się na długą przemowę, którą zakończył deklaracją o udziale w kampanii prezydenckiej w 2020 roku.

Nieco wcześniej, bo w 2011 roku, Beyonce po wykonaniu "Love On Top" ogłosiła, że jest w ciąży. A zrobiła to jednym, wymownym gestem.

Po prostu Miley

W 2013 roku Miley Cyrus zszokowała wszystkich widzów oglądających MTV VMA. W pamięć zapadł przede wszystkim jej erotyczny taniec z Robinem Thicke’em, podczas którego wokalistka twerkowała i całowała piosenkarza po szyi. Oburzeni widzowie nie kryli swojego zażenowania. MTV otrzymało po imprezie ponad 160 skarg, dotyczących zachowania Cyrus.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL