Jak dobrać idealne słuchawki?

Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry komputerowe, nauka języków obcych czy odtwarzanie audiobooków - dziś dobrej jakości słuchawki są obowiązkowym gadżetem w każdym domu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

W obecnych czasach, gdy każdy posiada smartfon w kieszeni, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów w miejscu publicznym nie jest niczym dziwnym. Co zrobić, by codzienne korzystanie z słuchawek było czystą przyjemnością a słuchawki uzupełniały nasz codzienny image? 

Typ słuchawek

W zależności od tego, jakie masz wymagania powinieneś dobrać odpowiedni typ słuchawek. Wiele osób słuchających muzyki w miejscach publicznych korzysta z modeli dousznych. Ich zaletą jest niewielki rozmiar, dzięki czemu możesz schować je w kieszeni. Dobrze sprawiają się szczególnie w przypadku sportowców, którzy lubią słuchać muzyki w czasie aktywności. Dla osób, które cenią sobie przestrzenny dźwięk, lepszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne. Jeśli korzystasz ze słuchawek w podróży lub podczas wykonywania codziennych obowiązków, docenisz brak kabli w modelach bezprzewodowych. Zwróć jednak uwagę na pojemność baterii w wybranym modelu. Słuchawki Panasonic HTX80B są w stanie wytrzymać około doby ciągłego odtwarzania, co wyróżnia je na tle konkurentów. Co ważne, w razie rozładowania możemy je błyskawicznie doładować z pomocą funkcji QuickCharge.  

Wysoka jakość dźwięku

Najważniejszym kryterium przy wyborze słuchawek powinna być jednak wysoka jakość dźwięku. Jakie parametry powinny przykuć twoją uwagę? Przy wyborze kieruj się przede wszystkim tym, jak wyglądają przetworniki: 40mm w połączeniu z mocnym, neodymowym magnesem dającym gwarancję wysokiej jakości. Zwróć uwagę również na pasmo przenoszenia, czyli przedział dźwięków, które jest w stanie zaprezentować konkretny model. Im większy jest ich zakres tym lepiej. 

To jednak nie wszystkie istotne parametry. Oprócz nich ważne są również dodatkowe funkcje, które poprawiają jakość, jak na przykład filtr Acoustic Bass Control, znajdujący się w słuchawkach Panasonic HTX80B. Optymalizuje on przepływ powietrza przed oraz za przetwornikami, dzięki czemu słuchacz otrzymuje czyste, dynamiczne basy.  

Komfort

Wysoka jakość dźwięku to jednak nie wszystko. Jeśli często słuchasz muzyki, istotny będzie komfort użytkowania. Miękkie poduszki słuchawek HTX80B wykonane z syntetycznej skóry przyjemnej dla ucha. Zostały zaprojektowane tak, by uwzględniać jego kształt, dzięki czemu nawet po wielu godzinach nie poczujesz nieprzyjemnego ucisku. Wbudowany mikrofon w słuchawkach pozwala nie tylko na prowadzenie rozmów przy ich użyciu, ale również na sterowanie smartfonem bez konieczności wyciągania go z kieszeni. Wystarczy, że naciśniesz łatwy do znalezienia przycisk na prawej słuchawce i porozumiesz się z asystentem głosowym w telefonie. To wszystko sprawia, że korzystanie ze słuchawek staje się jeszcze wygodniejsze! HTX80B łącząc wysoką jakość dźwięku ze stylowym wyglądem będą świetnym retro dodatkiem do twojego codziennego wizerunku. Szukając swoich słuchawek wybierz kolor, który idealnie wpasuje się w twój image. 

Artykuł powstał we współpracy z marką Panasonic.

 

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje