Reklama

Gwiazdy muzyki vs hakerzy. Nieustająca wojna

Mimo iż sława, wielkie pieniądze i ogromna popularność kojarzą się głównie z pozytywnymi rzeczami, nie zawsze jest kolorowo. Zdarza się bowiem, że na prywatne zdjęcia celebrytów zaczynają polować hakerzy, którzy bardzo chętnie udostępniliby w sieci kompromitujące szczegóły z czyjegoś życia prywatnego. Oto kilka gwiazd, które stały się ofiarami włamań internetowych.

Demi Lovato

Pierwszy raz wokalistka padła ofiarą hakerów w 2010 roku. Po ataku do sieci wyciekły zdjęcia Lovato z jej koleżanką w dwuznacznych sytuacjach. To tylko nakręciło atmosferę skandalu wokół Lovato, która w tym czasie walczyła z uzależnieniem od narkotyków. W sieci ponownie zaroiło się od plotek na temat jej orientacji seksualnej. W 2014 roku do internetu wyciekły nagie zdjęcia wokalistki, które miał zrobić jej Wilmer Valderrama. Również spekulowano, że Lovato padła ofiarą ataku hakerskiego. Ostatecznie okazało się, że zdjęcia były tylko fotomontażem.

Reklama

Ariana Grande

W 2014 roku hakerski atak przeprowadzono również na Arianę Grande. Była ona jedną z wielu gwiazd, które 31 sierpnia zobaczyły swoje nagie zdjęcia w sieci (zaatakowano również "chmury" Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst i Kate Upton). Grande przekonywała później, że do sieci nie wyciekło żadne jej zdjęcie.

Taylor Swift

W 2015 roku hakerzy zagrozili Taylor Swift upublicznieniem nagich zdjęć. Zdołali również włamać się na jej oficjalne konto na Twiterze i Instagramie. Tutaj jednak zakończyły się możliwości grupki "zapaleńców". Taylor na swoim Tumblerze ripostowała. "Dobrej zabawy z photoshopem. Nie macie na mnie NIC" - napisała wokalistka. Jedyne co udało się opublikować hakerom, to zapis rozmów z Twittera. Ich wyciek sprawił, że ludzie... polubili Taylor Swift jeszcze bardziej, gdyż okazała się niezwykle sympatyczną osobą w prywatnych rozmowach.

Justin Bieber

W nieco inny sposób zaatakowano Justina Biebera. Postanowiono z niego zakpić za pomocą twitterowego konta magazynu "E!". Tam pojawił się bowiem wpis, w którym można było przeczytać wiadomość o treści "Justin Bieber potwierdza: Jestem gejem". Po odzyskaniu dostępu do konta magazyn przeprosił za zaistniałe zamieszanie.

Lady Gaga i Madonna

Obie wokalistki również padły ofiarą hakerów. Jednak ci zamiast upubliczniać ich zdjęcia, wykradli artystkom muzykę. Lady Gaga padła ofiarą Niemców w 2010 roku, natomiast Madonna na przełomie 2014 i 2015 roku, kiedy to do sieci trafił jej album "Rebel Heart". Artystka nie poddała się i walczyła o swoje, nazywając takie działanie "artystycznym gwałtem". Ostatecznie haker z Izraela został zatrzymany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Demi Lovato | Madonna | Ariana Grande | Taylor Swift | Justin Bieber | Lady Gaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy