Reklama

Reklama

Gwiazdy i ich wiara w teorie spiskowe

Teorie spiskowe pasjonują ludzi na całym świecie. Gwiazdy muzyki nie różnią się pod tym względem od swoich fanów i również wierzą w różne spiski lub nie wierzą w oficjalne wersje zdarzeń, które są podawane do wiadomości publicznej.

Edyta Górniak - śmierć Paula Walkera

Śmierć Paula Walkera (30 listopada 2013 roku) wstrząsnęła światem filmu. Popularny aktor zginął w wypadku samochodowym. Autor prowadzone przez kolegę Walkera, Rogera Rodasa, uderzyło w latarnię i drzewo, a następnie stanęło w płomieniach. Obaj podróżujący zginęli na miejscu. W takie tłumaczenia nie wierzyło wiele osób, formułując różne teorie spiskowe. Jedną z wątpiących była Edyta Górniak, która na Facebooku umieściła długi wpis, kończąc go słowami "Myślę, że dzisiejsze informacje o oficjalnym powodzie śmierci Paula, nie są prawdziwymi".

Reklama

M.I.A. - CIA kontroluje sieć

W rozmowie z magazynem "Nylon" w 2010 roku wokalistka i raperka podzieliła się swoją teorią. Jest ona bowiem przekonana, że Google oraz Facebook zostały założone prze CIA i dzięki temu mogą kontrolować sieć i jej użytkowników.

Ariana Grande - UFO i duchy

W 2013 roku Ariana Grandę przyznała w wywiadzie dla serwisu Complex, że trzeba być głupkiem, aby nie wierzyć w życie pozaziemskie. Wokalistka przyznała również, że miała spotkanie z duchem/zjawą, która podążała za nią, aż do jej mieszkania. Tam miała zmaterializować się jako czarna materia.

Dave Mustaine - NWO

W wywiadzie radiowym w 2009 roku Dave Mustaine z Megadeth przyznał, że wierzy w istnienie "New World Order" (nowy porządek świata) i zakulisowe rządy wąskiej grupy ludzi nad całym światem.

Matt Bellamy - zamach w Nowym Jorku

Lider Muse w 2006 roku przyznał, że zamach na World Trade Center (11 września 2001) był działaniem wewnętrznym, który miał dać powód, aby Stany mogły najechać państwa na Bliskim Wschodzie. W 2012 roku jednak nieco spokorniał i stwierdził, że wiele zagadek w tej sprawie zostało rozwiązanych. W tekstach i na płytach Muse wciąż jednak pojawia się masa nawiązań i odniesień do teorii spiskowych (m.in. do New World Order oraz projektu HAARP).

David Bowie - wiedźmy

Zmarły na początku 2016 roku wokalista przyznawał, że w trakcie intensywnego obcowania z kokainą (lata 1975 - 1976) był przekonany, że wiedźmy chciały, aby zapłodnił jedną z nich w trakcie Nocy Walpurgi (germańska noc zmarłych).

Robert Plant - lądowanie na Księżycu

Wokalista Led Zeppelin przyznał w jednym z wywiadów, że nie dowierza w lądowanie na Księżycu. "Jeśli mam być szczery, nigdy nie wierzyłem, że tam polecieliśmy".

Jim Corr (The Corrs) - trzęsienie ziemi w Haiti

Członek kultowej w latach 90. grupy był przekonany, że świńska grypa została wywołana celowo, zamach na WTC był wewnętrzną robotą, a trzęsienie ziemi na Haiti zostało wywołane przez amerykańskie wojsko. O wszystkich tych teoriach Corr opowiadał w irlandzkiej telewizji w 2011 roku.

Kanye West - AIDS

Raper w 2005 roku na jednym z koncertów przekonywał publiczność, że AIDS zostało stworzone przez wpływowych ludzi, którzy chcą złamać i podzielić czarną społeczność. W tym samym roku Kanye West rapował w kawałku "Heard' Em Say" o tym, że AIDS jest kontrolowane przez rząd.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje