Reklama

Reklama

Emily Ratajkowski: Droga do sławy przez teledyski

Emily Ratajkowski, czyli nowa gwiazda Hollywood być może nie wpadłaby w oko reżyserom i producentom filmowym, gdyby nie teledysk "Blurred Lines".

Emily Ratajkowski, czyli nowa gwiazda Hollywood być może nie wpadłaby w oko reżyserom i producentom filmowym, gdyby nie teledysk "Blurred Lines".
Emiliy Ratajkowski i Robin Thicke w klipie "Blurred Lines" /

Emily Ratajkowski to urodzona w 1991 roku modelka i aktorka. Eksplozja jej popularności nastąpiła w 2013 roku po pojawieniu się klipu do utworu "Blurred Lines", jednak nie był to pierwszy teledysk, gdzie można było zobaczyć piękną dziewczynę.

Amerykanka debiutowała w klipie "Fast Car" Taio Cruza, który w sieci pojawił się 5 listopada 2012 roku. Następnie do współpracy zaprosił ją Adam Levine. Ratajkowski wystąpiła w teledysku do utworu "Love Somebody".

Klip, w którym dochodzi do odważnych scen między wokalistą a modelką, kręcony był w styczniu 2013 roku. Jego premiera odbyła się w maju 2013 roku. Niemal w tym samym czasie powstawały zdjęcia do "Blurred Lines".

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Fast Car" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Love Somebody" w serwisie Teksciory.pl!

Zafascynowany modelką był również Robin Thicke. Australijczyk widział ją na okładce magazynu "treats!". Ratajkowski wystąpiła w nagiej sesji zdjęciowej dla gazety, którą wykonał Ben Shapiro. To właśnie po obejrzeniu zdjęć wokalista poprosił reżyserkę Diane Martel, o to aby, zaangażowała ona Ratajkowski do teledysku "Blurred Lines".

Ratajkowski początkowo nie miała ochoty wystąpić w teledysku, gdyż bała się, że będzie po jego premierze szufladkowana. Jednak Diane Martel, która również była pod wrażeniem urody dziewczyny, ostatecznie ją przekonała. 

Nakręcony materiał ujrzał światło dzienne 20 marca. 28 marca Robin Thicke na swoim kanale opublikował wersję klipu bez cenzury.

Sprawdź tekst utworu "Blurred Lines" w serwisie Teksciory.pl!

Teledysk, w którym pojawiają się również inne modelki, a także Pharrell Williams oraz T.I., wywołał liczne kontrowersje. Uznano go za seksistowski oraz poniżający kobiety. Natomiast tekst uznano za jawną promocję gwałtów. Ratajkowski była jednak zdania, że klip wcale nie jest obraźliwy. Broniła go również reżyserka teledysku, która twierdziła, że rola Emily jest zabawna.

Teledysk obejrzano dotąd ponad 450 milionów razy. Ogromna popularność numeru pozwoliła zaistnieć również samej Ratajkowski.

Po występie w klipie modelka pojawiła się na okładach "GQ", "Cosmpolitan", "Harper’s Bazaar" oraz "In Style". Pojawiły się również propozycje filmowe. Ratajkowski wystąpiła w filmie Bena Afflecka "Zaginiona dziewczyna" oraz "We Are Your Friends" u boku Zaca Efrona.

W 2015 roku Ratajkowski szczerze przyznała, że ma dość pytań dot. jej występu w "Blurred Lines". Modelkę irytował fakt, że od momentu premiery klipu upłynęło mnóstwo czasu, a dla niektórych jest to nadal temat do dyskusji.

Ostatnim muzycznym epizodem Ratajkowski był jej udział w teledysku rosyjskiego wokalisty Dimy Bilana. Modelka pojawiła się w klipie "Inseparable".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL