Reklama

Chodząca inspiracja. Artyści, których natchnął David Bowie

Pop

Bowie wpływał również na artystów popowych. I nie mówimy tutaj o weteranach, a o wokalistach i wokalistkach święcących sukcesy w ostatnich miesiącach. Pod wielkim wpływem muzyki artysty byli m.in. Janelle Monae, Mark Ronson, Kesha i Leona Lewis. Charli XCX w wieku 15 lat usłyszała po raz pierwszy Davida Bowiego (utwór "Sound and Vision") i do dziś uważa, go za jedną z ważniejszych kompozycji w swoim życiu.

Reklama

Pochodząca z Nowej Zelandii Lorde przyznała, że po spotkaniu z Bowiem uwierzyła w siebie. Madonna natomiast stwierdziła, że przed tym jak zobaczyła po raz pierwszy wokalistę na żywo, była zwyczajną, zbuntowaną nastolatką i właśnie on miał zmienić jej życie.

Adam Lambert przyznał, że jego inspiracje muzyczne były związane z Wielką Brytanią. Oprócz Freddy’ego Mercury'ego wpłynąć na niego mieli również Robert Plant i właśnie David Bowie.

"Jest pewnego rodzaju kosmicznym księciem. Codziennie rano wstaję i pytam się 'Co zrobiłby teraz David Bowie?'" - tak o swoim idolu dla British TV opowiadała Lady Gaga. Swój hołd oddała mu również w teledysku "Applause".

Dowiedz się więcej na temat: David Bowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje