Reklama

Reklama

7 teledysków, które budziły kontrowersje w 2016 roku

​Koniec roku już na horyzoncie, więc przyszedł czas na podsumowania. Poniżej zebraliśmy odważne teledyski, które w 2016 roku wzbudzały niemało kontrowersji.

​Koniec roku już na horyzoncie, więc przyszedł czas na podsumowania. Poniżej zebraliśmy odważne teledyski, które w 2016 roku wzbudzały niemało kontrowersji.

Sprawdź tekst utworu "Wings of Love" w serwisie Teksciory.pl!

LIV - "Wings of Love"

Lykke Li ma na koncie trzy płyty. W 2014 roku premierę miał jej najnowszy album "I Never Learn", a w październiku tego roku zaprezentowała swoje nowe muzyczne "dziecko", czyli szwedzko-amerykański projekt LIV

W skład zespołu oprócz Lykke Li wchodzą: Andrew Wyatt i Pontus Winnberg z Miike Snow oraz Björn Yttling z Peter Bjorn and John. Wspiera ich również producent, Jeff Bhasker.

Reklama

Pierwszym singlem grupy jest utwór "Wings of Love", do którego powstał teledysk w reżyserii samej Lykke Li. Artystka przedstawiła w nim grupę naturystów biegających po lesie i kąpiących się w jeziorze. Całość uzupełniają kolorowe obrazy, których autorką jest Malin Gabriella Nordin.

Sprawdź tekst utworu "Pastempomat" w serwisie Teksciory.pl!

Dawid Podsiadło - "Pastempomat"

W czerwcu tego roku premierę miał teledysk Dawida Podsiadły do singla "Pastempomat" z jego drugiej solowej płyty "Annoyance & Disappointment". Piosenkę ilustrował teledysk w reżyserii Sebastiana Pańczyka i Igora Daniela.

Klip, w którym główną rolę zagrał Wojciech Mecwaldowski, okazał się jednak zbyt odważny. Twórcy klipu otrzymali niezrozumiałą dla nich decyzję o blokadzie filmu. Można go obejrzeć wyłącznie po zalogowaniu.

- Tak naprawdę chodzi tylko o chwilowy negliż. Pamiętam, że jeszcze we wstępnym pomyśle, jak widziałem narysowane sceny, w tym tę z ukazaniem biustu jednej z modelek, to powiedziałem, że absolutnie musi być ta scena. Nie robimy teledysku, w którym ściemniamy, tylko robimy naprawdę, życie tak wygląda. Ale zastanawiałem się, czy to będzie problem - tak kwestię kontrowersji wokół teledysku "Pastempomat" komentował w rozmowie z Interią Dawid Podsiadło.

Sprawdź tekst utworu "Lost Me" w serwisie Teksciory.pl!

Mary Komasa - "Lost Me"

Na polskim podwórku muzycznym głośno zrobiło się nie tylko po premierze klipu Dawida Podsiadły. Gorące dyskusje rozbudził również teledysk do utworu Mary Komasy "Lost Me" z jej debiutanckiej płyty. Wyreżyserował go brat Mary, Jan Komasa. Do współpracy przy klipie Mary Komasa zaprosiła Anję Rubik, muzę wybiegów wielu światowych projektantów. Stworzony wspólnie teledysk ma formę krótkiej etiudy filmowej.

Anja Rubik i Mary Komasa występują w nim topless, co wzbudziło sporo kontrowersji. Wokalistka przyznała w rozmowie z Interią, że nie spodziewała się, iż sceny nagości będą tak dużą sensacją, gdyż w ogóle nie to było zamierzeniem twórców.

- Myślałam, że większą kontrowersją będą same granaty niż nagość. Byłam zszokowana, że nagość jeszcze budzi tyle kontrowersji. Mój tata mi zawsze mówi: "Ta nagość w twoim wideo jest taka 'gombrowiczowska', dochodzi się do tych pierwszych warstw". I rzeczywiście coś takiego było, ta nagość była kompletnie niewinna, w ogóle nie erotyczna. Chodziło o to, żeby niewinnie dojść do siebie, do swojego ego, stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością. Dla mnie zupełnie nie jest kontrowersyjny, raczej emocjonalny - tłumaczyła Komasa.

Sprawdź tekst utworu "Famous" w serwisie Teksciory.pl!

Kanye West - "Famous"

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych klipów tego roku jest teledysk "Famous" z ostatniej płyty Kanye Westa. Utwór ten pochodzi z najnowszej płyty Westa zatytułowanej "The Life of Pablo". Piosenka od początku wzbudzała spore zainteresowanie. W tekście znajduje się fragment odnoszący się do Taylor Swift: "Mógłbym uprawiać seks z Taylor. Sprawiłem, że ta zdzira stała się sławna". Raper miał na myśli galę MTV VMA z 2009 roku, w trakcie której podczas odbierania przez Amerykankę nagrody wyszedł na scenę i powiedział, że to nie ona, a Beyonce zasłużyła na statuetkę za najlepszy teledysk.

W klipie "Famous" widać woskowe figury 12 nagich celebrytów, gwiazd muzyki oraz polityków. Wśród nich są: Kanye West, Kim Kardashian, wspomniana Taylor Swift, Amber Rose, Ray J (były chłopak Kim Kardashian, z którym nagrała sekstaśmę), Chris Brown, Rihanna, Donald Trump, Anna Wintour, Caitylnn Jenner, Bill Cosby oraz George W. Bush.

Sprawdź tekst utworu "M.I.L.F. $" w serwisie Teksciory.pl!

Fergie - "M.I.L.F. $"

"M.I.L.F. $" to utwór, którym po dziesięciu latach od wydania solowej płyty "The Dutchess", powróciła Fergie. Singel zwiastuje drugi album amerykańskiej wokalistki, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. 

Teledysk do tego nagrania podbijał sieć - od premiery 1 lipca odtworzono go już ponad 137 mln razy. Do współpracy przy klipie wokalistka Black Eyed Peas zaprosiła wiele gwiazd. Obok niej pojawiają się m.in. Ciara, Kim Kardashian West, Chrissy Teigen, Alessandra Ambrosio, Gemma Ward, Tara Lynn i Devon Aoki.

Klip wywołał sporą dyskusję w sieci. Fergie zarzucono, że stworzyła zbyt odważny teledysk. Gwiazda na zarzuty odpowiedziała w wywiadzie dla Billboard.com:

"Ten klip miał uprawniać 'mamuśki' do chwili zabawy. Bycie matką nie przeszkadza w robieniu kariery, dbaniu o siebie i posiadaniu chwili czasu na szaleństwa. Nie ma w tym nic złego" - stwierdziła Fergie.

Sprawdź tekst utworu "Work" w serwisie Teksciory.pl!

Rihanna - "Work" oraz "Kiss It Better"

Rihanna nie stroni od kontrowersji. Te znaleźć można nie tylko w tym, co robi i mówi, ale również w jej teledyskach.

Piosenka "Work" powstała we współpracy Rihanny z raperem Drake’iem i znalazła się na jej ósmym albumie zatytułowanym "Anti". Klip do utworu podzielony został na dwie części. W pierwszym teledysku widzimy Rihannę i Drake’a bawiących się w klubie, natomiast w drugim para jest już sama, a wokalistka kusi rapera zmysłowym tańcem, mając na sobie prześwitującą bluzkę. Reżyserem pierwszego teledysku jest Director X, który pracował z Drake’iem przy jego przeboju "Hotline Bling" oraz przy klipie Rihanny "Pon de Replay". Za drugi fragment odpowiada szwedzki reżyser Tim Erem, który realizował teledyski dla Tove Lo oraz Major Lazer. 

"Kiss It Better" to kolejny singel Rihanny promujący jej wydaną w lutym płytę "Anti". Do piosenki powstał czarno-biały teledysk nakręcony przez brytyjskiego fotografa mody Craiga McDeana. Niektóre serwisy wprost pisały, że wideo "ocieka seksem".

Sprawdź tekst utworu "Kiss It Better" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: teledyski | Lykke Li | Dawid Podsiadło | Mary Komasa | Kanye West | Fergie | Rihanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy