Reklama

Reklama

7 najciekawszych klipów Lady Gagi

Lady Gaga zaprezentowała nowy teledysk "Perfect Illusion" promujący jej piąty album "Joanne", w którym pokazuje swoją bardziej rockową, drapieżną odsłonę. Amerykańska wokalistka zdążyła nas przyzwyczaić do klipów stanowiących wręcz krótkie filmy metrażowe - kolorowych, często kontrowersyjnych, pełnych przepychu i ekstrawaganckich kreacji. W oczekiwaniu na premierę płyty Lady Gagi (21 października) przypomnijmy sobie jej najciekawsze teledyski.

Lady Gaga zaprezentowała nowy teledysk "Perfect Illusion" promujący jej piąty album "Joanne", w którym pokazuje swoją bardziej rockową, drapieżną odsłonę. Amerykańska wokalistka zdążyła nas przyzwyczaić do klipów stanowiących wręcz krótkie filmy metrażowe - kolorowych, często kontrowersyjnych, pełnych przepychu i ekstrawaganckich kreacji. W oczekiwaniu na premierę płyty Lady Gagi (21 października) przypomnijmy sobie jej najciekawsze teledyski.
Lady Gaga zmienia wizerunek? /Kevin Winter /Getty Images

"Just Dance"

"Just Dance" to debiutancki singel Lady Gagi, którym wokalistka "przywitała się" z szeroką publicznością. Utwór dotarł na szczyty list przebojów w siedemnastu krajach.

Teledysk, zgodnie z tytułem, bazuje na scenach tanecznych i jest pochwałą klubowego, nocnego życia. 

Gaga przyznała, że w trakcie kręcenia ujęć do klipu, czuła się jak na planie filmu Martina Scorsese. Dotychczas bowiem nie dysponowała tak dużym budżetem na realizację swoich przedsięwzięć muzycznych. 

Sprawdź tekst utworu "Just Dance" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

"Poker Face"

Singel "Poker Face" jako drugi promował debiutancką płytę Lady Gagi "The Fame". W teledysku do piosenki pojawiają się m.in. sceny gry w rozbieranego pokera.

"Wiedziałam, że chcę, by było seksowne, więc pomyślałam - żadnych spodni. (...) Wiedziałam, że chcę, by było futurystyczne, więc pomyślałam o naramiennikach, bo to w moim stylu" - tłumaczyła Lady Gaga.

Sprawdź tekst "Poker Face" w serwisie Teksciory.pl!

"Paparazzi"

"Paparazzi" to singel z debiutanckiej płyty Lady Gagi. Teledysk do utworu i jego popularność stały się dla Amerykanki przepustką do wielkiej kariery.

W klipie Gaga wciela się w postać sławnej artystki nękanej przez paparazzich. Jej teledyskowy chłopak, by zrobiło się o nim głośno, współpracuje z fotoreporterami, których informuje o planach głównej bohaterki. W wyniku wypadku ta zostaje sparaliżowana, a następnie w akcie zemsty podaje truciznę swojemu partnerowi, za co trafia do więzienia. 

"To bardzo mocne i szczere przesłanie o sławie i o tym, co robi ona z młodymi ludźmi. Film ukazuje, co mogą zrobić ludzie, by być sławnymi. Najczęściej są to pornografia i morderstwo. To najważniejsze tematy teledysku" - mówiła amerykańska gwiazda na temat klipu "Paparazzi".

Sprawdź tekst utworu "Paparazzi" w serwisie Teksciory.pl!

"Telephone"

Klip "Telephone" stanowi kontynuację teledysku "Paparazzi". Lady Gaga zaprosiła do współpracy nad utworem Beyonce. Zgodnie z założeniem klipu, Beyoncé ma uwolnić z więzienia Gagę.

"W 'Paparazzi' wystąpiła naprawdę niesamowita jakość, która była swego rodzaju jakością czystego popu, ale jednocześnie stanowiła komentarz na temat sławy. (...) Chciałam zrobić to samo z tym wideoklipem. (...) W 'Telephone' występuje jakość inspirowana Quentinem Tarantino. (...) Jego reżyserski wkład wynikał z tego, że pożyczył mi Pussy Wagon. Jedliśmy kiedyś lunch w Los Angeles i opowiedziałam mu o moich koncepcjach dotyczących teledysku. Spodobały mu się tak bardzo, że powiedział 'Musisz wykorzystać Pussy Wagon'" - objaśniała znaczenie teledysku Lady Gaga.

Sprawdź tekst utworu "Telephone" w serwisie Teksciory.pl!

"Bad Romance"

Utwór "Bad Romance" i towarzyszący mu teledysk ugruntowały pozycję Lady Gagi jako popkulturowej gwiazdy. Piosenka promująca wydany w 2009 roku minialbum "The Fame Monster" zawędrowała na drugie miejsce listy singli w Stanach Zjednoczonych.

W teledysku "Bad Romance" Lady Gaga zostaje uprowadzona przez grupę supermodelek, które odurzają ją używkami i sprzedają rosyjskiej mafii.

Lady Gaga w jednym z wywiadów mówiła, że teledysk "Bad Romance" mówi o tym, "jak branża rozrywkowa może, w metaforycznym wymiarze, symulować handel ludźmi - produkty są sprzedawane, kobiety postrzegane jako towar". Klip miał za zadanie zwrócić uwagę na problem handlu ludźmi i niewolnictwa seksualnego.

Sprawdź tekst "Bad Romance" w serwisie Teksciory.pl!

"Alejandro"

"Alejandro" również pochodzi z minialbumu Lady Gagi "The Fame Monster". Teledysk ilustrujący piosenkę wywołał sporo kontrowersji. Inspiracją do jego powstania była miłość gejów i podziw tej miłości.

W teledysku Gaga tańczy z grupą żołnierzy w kabaretkach. Pojawiają się także sceny, w których wokalistka w stroju zakonnicy połyka różaniec, a wokół niej wiją się półnadzy mężczyźni trzymający karabiny maszynowe.

Steven Klein, który wyreżyserował klip, chciał uniknąć scen połykania różańca, ale Lady Gaga nalegała, by zostawić jej w teledysku.

Sprawdź tekst utworu "Alejandro" w serwisie Teksciory.pl!

"Til It Happens To You"

Czarno-biały klip do "Til It Happens Tou You" przedstawia różne przykłady przemocy wobec młodych kobiet oraz to, jak radzą sobie one w życiu z tym bolesnym doświadczeniem.

W jednej ze scen dwie dziewczyny najpierw bezwiednie zażywają narkotyki dosypane wcześniej do ich drinków, a potem zostają wykorzystane przez chłopaka, którego poznały na studenckiej imprezie.

Utwór "Til It Happens To You" powstał na potrzeby amerykańskiego filmu dokumentalnego "The Hunting Ground" w reżyserii Kirby'ego Dicka, który opowiada o gwałtach, do których dochodzi na kampusach uniwersytetów i akademii w Stanach Zjednoczonych.

Piosenka "Til It Happens To You" Lady Gagi jest pierwszym w historii utworem, który w jednym roku otrzymał nominację do Oscara, Grammy oraz Emmy.

Sprawdź tekst utworu "Til It Happens Tou You" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL