Wielkie Granie na PGE Narodowym. Wyjątkowe wydarzenie na wyjątkowy jubileusz

Czy wyobrażacie sobie zespół muzyczny składający się z kilkunastu osób? Chyba tak – w końcu historia muzyki pokazuje nam przykłady zespołów, które przez lata tworzone były przez większą niż standardowo liczbę osób. A co powiecie na zespół rockowy liczący około tysiąc osób? Trudno w to uwierzyć, ale i to jest możliwe! Taki właśnie band zagra 10 września 2022 roku na płycie PGE Narodowego, największej i najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej w Polsce.

Jedyny taki band w Polsce

Skąd ten pomysł? W tym roku PGE Narodowy obchodzi swoje 10. urodziny. Ten wyjątkowy jubileusz stał się inspiracją do zorganizowania wydarzenia, którego w Polsce jeszcze nie było. 10 września na płycie PGE Narodowego zbierze się około 300 gitarzystów, 200 basistów, 200 perkusistów oraz 300 wokalistów. To oni, wspólnie z publicznością zgromadzoną na PGE Narodowym, zagrają i zaśpiewają 20 hitów wszech czasów, które wszyscy znamy i kochamy. Brzmi intrygująco?

Każda sekcja będzie miała swojego opiekuna, a w tej roli zobaczymy wybitne postaci polskiego środowiska muzycznego: Jacek Królik - opiekun gitarzystów, wirtuoz gitary, założyciel zespołu Brathanki; Wojtek Pilichowski - lider basistów, wirtuoz gitary basowej, muzyk sesyjny, kompozytor i producent; Michał Dąbrówka - opiekun perkusistów, wirtuoz perkusji, muzyk studyjny, kompozytor i producent; Joanna "Ruda" Lazer - liderka wokalistów, charyzmatyczna wokalistka zespołu Red Lips.

Rolę Ambasadora wydarzenia przyjął Jan Borysewicz, lider legendarnego zespołu Lady Pank. Do największego zespołu rockowego w Polsce dołączą także gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które będą wspierać  zgromadzonych na płycie muzyków i wokalistów. Wśród gości specjalnych zobaczymy m. in. Urszulę, Andrzeja Krzywego czy Janusza Panasewicza. Lista znanych i lubianych artystów systematycznie uzupełniana jest o nowe nazwiska. Warto być na bieżąco.

Ty też możesz zagrać na PGE Narodowym

Najciekawszym elementem całego projektu jest to, że absolutnie każdy może wziąć w nim udział. Nie trzeba być wirtuozem, absolwentem szkoły muzycznej czy członkiem aktywnego zespołu muzycznego.  Wystarczy kochać muzykę, czuć ją każdą częścią ciała i posiadać, chociaż podstawowe umiejętności gry na wskazanych wyżej instrumentach. Warto pamiętać, że poszukiwani są także wokaliści. Zatem do dzieła!

Któż z nas nie marzy o tym, by wystąpić na największej i najbardziej prestiżowej scenie w Polsce? W ciągu ostatnich 10 lat na PGE Narodowym zagrały takie gwiazdy jak Ed Sheeran, Beyonce, Metallica, Depeche Mode, AC/DC czy The Rolling Stones. Teraz każdy może dołączyć do tej imponującej listy. Co zrobić, by stać się częścią największego rockowego zespołu w historii polskiej sceny muzycznej? To bardzo proste!

Grasz lub śpiewasz - zgłoś się do Wielkiego Grania

Aby zgłosić swój udział należy wejść na stronę www.wielkiegranie.pl, kliknąć zakładkę "Zgłoszenia" i pobrać wybrany podkład muzyczny:

  • dla gitarzystów - plik "Highway to Hell"
  • dla perkusistów - plik "It's My Life"
  • dla basistów - plik "Mniej niż zero"
  • dla wokalistów - pliki "Biała armia" lub “Mniej niż zero"

Do dyspozycji jest wersja pilotażowa, do odsłuchu i wersja bez wybranego instrumentu muzycznego. Należy wybrać swój podkład i nagrać własną wersję muzyczną wybranego utworu. Kolejnym elementem jest przygotowanie dodatkowego występu - i tutaj pozostawiono nam całkowitą dowolność. Ogranicza nas jedynie czas - możemy stworzyć video o długości max. 2 minut.  W pliku zgłoszeniowym znajduje się komplet informacji dotyczący tego, jak poprawnie nagrać i przesłać materiał video.

Ciekawym elementem zgłoszenia jest nasza osobista prezentacja - organizatorzy zachęcają do nieszablonowej formy zaprezentowania siebie - swoich zainteresowań i pasji. Tutaj otwiera się przed nami bardzo szeroki wachlarz możliwości. Warto zwrócić uwagę właśnie na ten element zgłoszenia, gdyż  o wyborze kandydatów zdecydują nie tylko ich umiejętności, ale także pełna pasji i pozytywnej energii osobowość.

Nabór trwa do 17 lipca br., a do 31 lipca kandydaci dowiedzą się, czy zostali przyjęci do zespołu.

10 lat PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego

Wielkie Granie to jedno z kluczowych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 10-lecia PGE Narodowego, największej areny wielofunkcyjnej w Polsce. Stadion oficjalnie został otwarty 29 stycznia 2012 roku. Zbudowano go z myślą o mistrzostwach Europy 2012, jednak wciąż pozostaje  niedoścignionym wzorem nowoczesnego obiektu, który umożliwia organizację największych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych. Jego charakterystyczna elewacja stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów stolicy, a sama arena znajduje się w czołówce najpopularniejszych miejsc w Polsce, które co roku przyciąga ponad 2 miliony gości.

W ciągu ostatniej dekady wszyscy obserwowaliśmy niezwykłe metamorfozy, jakie przechodził PGE Narodowy. Wśród tych spektakularnych zmian jedno pozostaje jednak niezmienne - to tutaj od 10 lat bije serce aktywnej i kulturalnej Polski. PGE Narodowy to miejsce największych sukcesów sportowych i najbardziej efektownych muzycznych widowisk. Jedno z nich właśnie przed nami. Wielkie Granie na PGE Narodowym to jedyna w swoim rodzaju impreza urodzinowa z mistrzowską oprawą oświetleniową i całym wachlarzem inicjatyw zachęcających publiczność do aktywnego udziału i zabawy. Z całą pewnością znajdzie się również kilka wyjątkowych niespodzianek dla wszystkich uczestników wydarzenia - powiedział Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego.

Oprócz propozycji stricte rozrywkowych, sportowych i biznesowych PGE Narodowy posiada także bogatą ofertę wydarzeń społecznych dla rodzin z dziećmi, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Wśród najpopularniejszych inicjatyw społecznych organizowanych na PGE Narodowym możemy znaleźć m.in. Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, Narodowy Dzień Sportu, Odważ się Być Zdrowym na PGE Narodowym, Bike Expo - Narodowy Test Rowerowy, Youngtimer - cykliczne spotkania motoryzacji klasycznej, Warszawski Festiwal Gier Planszowych czy cykliczne warsztaty wrotkarskie i rolkarskie.

PGE Narodowy jest naszym wspólnym dobrem - wszyscy tworzymy jego historię, dlatego tak ważne jest, byśmy razem celebrowali jego 10. urodziny. Uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Wielkie Granie i uroczyste odśpiewanie ‘Sto Lat’ przez kilkudziesięciotysięczną publiczność z całą pewnością przejdzie do imponującej już historii tego niesamowitego miejsca. Od początku swojej działalności PGE Narodowy jest miejscem otwartym i dostępnym dla każdego. To unikatowy obiekt dostarczający Polakom wielkich, pozytywnych emocji, których nie można doświadczyć nigdzie indziej. PGE Narodowy zawsze był miejscem, gdzie spełniały się marzenia - artystów, sportowców czy kibiców - dlatego bardzo cieszymy się z faktu, że to właśnie z okazji jubileuszu stadionu spełnią się kolejne, muzyczne marzenia i to tak wielu osób - podsumowała Monika Borzdyńska, Członek Zarządu operatora PGE Narodowego.

Komplet informacji dotyczący zarówno jubileuszu stadionu, idei projektu Wielkiego Grania, jak i procesu naboru uczestników dostępny jest na www.wielkiegranie.pl 

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL