Alvaro Soler uczy się polskiego z aplikacją Babbel

Autor takich przebojów jak „La Cintura” czy „Sofia” zna sześć języków – ale polski do nich jeszcze nie należy. Czy artysta będzie w stanie opanować kilka podstawowych zwrotów po polsku przed przyjazdem na majowy koncert w Warszawie? Jego fani będą mogli się o tym przekonać osobiście – na dwóch zwycięzców konkursu organizowanego przez twórcę aplikacji językowej Babbel czeka możliwość spotkania artysty po jego warszawskim koncercie 18 maja tego roku.

Alvaro Soler to gwiazda, której nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Ten śpiewający po hiszpańsku piosenkarz i autor tekstów podbił serca polskiej publiczności, a jego hity takie jak "Sofia" czy "El mismo sol" szturmem zdobyły listy przebojów, plasując się w ich ścisłej czołówce na wiele tygodni. Artysta nagrał także wspólny utwór z Moniką Lewczuk zatytułowany "Libre", a także występował już w Polsce na wielu imprezach takich jak chociażby zeszłoroczna impreza sylwestrowa w Zakopanem.

Języki, języki, języki

Alvaro to prawdziwy poliglota: jako syn Hiszpanki i Niemca wychowywał się dwujęzycznie. Do 10. roku życia mieszkał w Barcelonie, po czym ze względu na pracę taty rodzina przeprowadziła się do Japonii, gdzie mieszkał przez 7 lat. Stąd znajomość kolejnego języka obcego - poza hiszpańskim, katalońskim i niemieckim - jakim jest japoński. Ponadto artysta włada angielskim oraz włoskim, którego - jak przyznaje - nauczył się sam, czytając wiadomości otrzymywane przez włoskich fanów na Instagramie. Teraz artysta zaczął naukę podstaw języka polskiego. Jego pierwsze ćwiczenia zostały nagrane i opublikowane na Facebooku - na profilach artysty oraz firmy Babbel. 

Poznaj Alvaro dzięki wygranej w konkursie Babbel

Gwiazda przyjeżdża do Polski w maju i zagra dwa koncerty, w Poznaniu (17.05.) i Warszawie (18.05.). W konkursie na profilu Babbel Polska na Facebooku można wygrać dwa podwójne bilety na warszawski koncert, a także niepowtarzalną możliwość spotkania artysty po występie. Zabawa trwa od 28.04 do 12.05, a wyniki zostaną ogłoszone już 14 maja. Samo pytanie konkursowe związane jest z językami obcymi i brzmi: "O czym - i w jakim języku - porozmawiał(a)byś z Alvaro, gdybyś miał(a) możliwość spotkać go po jednym z jego polskich koncertów?", a nagrodzone zostaną dwie najbardziej kreatywne odpowiedzi. Swoje zgłoszenia można zostawiać pod postem konkursowym, a szczegółowe zasady dostępne są w regulaminie. Powodzenia!

 

 

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje