Reklama

Zmiany w Apocalyptice

W składzie znanego fińskiego kwartetu wiolonczelowego Apocalyptica, który popularność zdobył grając utwory z repertuaru Metalliki, znów doszło do zmian kadrowych. Zespół opuścił Max Lilja, który grał w nim od początku. Przyczyną - jak podano oficjalnie - była niemożliwość dogadania się z kolegami z zespołu. Tymczasem Pozostali członkowie grupy nie spieszą się ze znalezieniem następcy.

Apocalyptica to zespół, który wywołał spore poruszenie na rynku muzycznym grając na wiolonczelach utwory Metalliki i innych gwiazd metalu. W październiku 2000 roku do rąk fanów trafił ostatni jak dotąd album grupy zatytułowany "Cult".

Reklama

Od momentu jego wydania grupa głównie koncertowała. Z początkiem tego roku muzycy zdecydowali się zastanowić się nad przyszłością kwartetu. W trakcie rozmów okazało się, że Max Lilja ma inny pomysł na muzykę, aniżeli jego koledzy. Dalsza współpraca okazała się niemożliwa.

"Po wspaniałych niemal 30 miesiącach pracy nad albumem Cult i jego promocją, w końcu zaczęliśmy myśleć o przyszłości i o tym, co będziemy robić dalej. Rozmawiając na ten temat musieliśmy się określić co do naszych osobistych celów i zamiarów. Niestety, w trakcie tych rozmów okazało się, że nie jesteśmy w stanie załatwić pewnych spraw, które przeszkadzają nam w pracy. Z tego powodu Max musiał opuścić zespół. Na razie nie spieszymy się z szukaniem jego następcy. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, na pewno ktoś taki się znajdzie. Na razie zaczynamy pracować nad nowym materiałem i mamy nadzieję, że będzie lepszy niż wszystko, co dotychczas nagraliśmy" - napisali muzycy Apocalyptiki w specjalnym oświadczeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Apocalyptica | Metalliki | utwory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje