Reklama

Zaległe trofea "Papryczek"

Grupa Red Hot Chili Peppers po koncercie na Stadionie Śląskim odebrała dwa cenne polskie trofea.

Formacja Red Hot Chili Peppers, która wystąpiła 3 lipca po raz pierwszy w Polsce, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, tuż po koncercie odebrała dwie zaległe nagrody.

Reklama

Pierwsza to statuetka "Fryderyk 2006" przyznana przez Akademię Fonograficzną w kategorii "Najlepszy zagraniczny album roku", za "Stadium Arcadium".

Ten sam album uzyskał ponadto w Polsce status "Platynowej płyty", za sprzedaż 20 tys. nośników (10 tys. podwójnych albumów), która również trafiła do rąk artystów.

Tymczasem "Papryczki" będą kontynuować swoje europejskie tournee jeszcze do 26 sierpnia. Z Polski pojechali do Drezna, a stamtąd wyruszą do Paryża, po czym wystąpią na koncercie "Live Earth" w Londynie. Pod koniec sierpnia powrócą do Wielkiej Brytanii na koncerty w Glasgow, Reading i Leeds.

Przypomnijmy, że ze wszystkich płytowych premier 2006 roku, album "Stadium Arcadium"uzyskał najlepszy wynik detalicznej sprzedaży na świecie.

Do końca minionego roku kupiło go ponad 5,5 mln fanów oraz dodatkowy milion w roku bieżącym. W uzyskaniu tego wyniku nie przeszkodziła nawet wyższa od innych tytułów cena tego dwupłytowego wydawnictwa.

Zobacz teledyski Red Hot Chili Peppers na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Red Hot Chili Peppers | trofeum | chili | trofea | Red Hot Chili Peppers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje