Reklama

Z mową ciała za pan brat

"Kłamstwo powtórzone odpowiednio wiele razy może stać się prawdą" - tak Piotr Wróbel, wokalista, gitarzysta i tekściarz grupy Akurat, mówi o utworze "Język ciała". Drugiego singla z płyty "Optymistyka" możecie posłuchać w Muzzo.pl.

"Jest to utwór w konwencji postmodern disco, mówiący o tym, że kłamstwo powtórzone odpowiednio wiele razy może stać się prawdą, o tym, że łatwo jest dokonywać manipulacji na historii, czego jesteśmy świadkami, śledząc komentarze polityczne. Nagle kolejny raz na nowo dowiadujemy się jak było naprawdę oraz kto był dobry, a kto okazał się zły" - opowiada Piotr Wróbel.

Reklama

"Z drugiej strony jest w tym utworze ogromny ładunek takiej cielesnej, organicznej energii i witalności - nie da się przy nim nie tańczyć" - podkreśla muzyk Akurat.

Wróbel wyjaśnia, że w utworze występują dwa jakby niezależne światy: melodii i tekstu.

"Zwykle w piosenkach melodia podkreśla i uzupełnia tekst, a tutaj te dwa elementy są jakby odklejone od siebie, jednak po drugim przesłuchaniu sklejają się ze sobą i pasują jakby złączone super-glue i nie mam pojęcia jak to się dzieje" - śmieje się Piotr Wróbel.

"Język ciała" to drugi singel - po "Żółtym Wróblu" - promujący ostatnią płytę "Optymistyka". Ten album to pierwsze wydawnictwo nagrane po rozstaniu z dotychczasowym wokalistą Tomkiem Kłaptoczem. Jego rolą podzielili się gitarzyści Piotr Wróbel i Wojtek "Yellow" Żółty, wcześniej udzielający się w chórkach.

Sprawdź Akurat w serwisie Muzzo.pl

Zobacz teledyski zespołu na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Akurat | język | cielę | język ciała | kłamstwo | brat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje