Reklama

U2: Najbardziej dochodowa trasa koncertowa roku

Zaledwie 12 milionów dolarów zabrakło Irlandczykom z U2 do ustanowienia nowego rekordu i zdobycia tytułu wykonawcy, który odbył najbardziej dochodową trasę koncertową w USA". W 2001 roku Bono i jego koledzy zagrali w Ameryce 80 koncertów, co przyniosło im dochód w wysokości 109.7 miliona dolarów. W rocznym podsumowaniu na miejscu drugim znalazła się grupa 'N Sync z wynikiem o 20 milionów gorszym.

Jak na razie muzykami, którzy zarobili najwięcej podczas trasy koncertowej po USA, są członkowie zespołu The Rolling Stones. W 1994 roku ich tournee promujące album "Voodoo Lounge" przyniosło w sumie 121.2 miliona dolarów zysku.

Reklama

Wynik U2 mógł na pewno być lepszy, gdyby Bono i jego koledzy zdecydowali się grać swoje koncerty promujące album "All That You Can't Leave Behind" na wielkich stadionach, a nie w salach. Stadiony wypełnili za to podczas swoich występów 'N Sync i Backstreet Boys, ale nie mieli żadnych szans na to, by swoimi zyskami dogonić U2.

Bilety na każdy z występów Irlandczyków były wyprzedane na kilka dni przed koncertem, pomimo że najdroższe kosztowały nawet 130 dolarów.

Całkiem nieźle poradziła sobie natomiast w 2001 roku Madonna. Dzięki trasie "The Drowned World Tour" wzbogaciła się ona o 56 milionów dolarów. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż dała jedynie 28 koncertów, co tym bardziej czyni ten wynik imponującym. Królowa muzyki pop może cieszyć jednak rekordem zarobku za jeden występ - wynosi on 4.6 miliona za wieczór! U2 mogli zadowolić się maksymalnie dwoma milionami.

W pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych tras znalazły się jeszcze tournee promujące najnowsze płyty Dave Matthews Band, Aerosmith, Janet Jackson, Erica Claptona i Neila Diamonda.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koledzy | USA | bono | trasa | trasa koncertowa | dochodowe trasy koncertowe | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje