Reklama

"Rozmowa bez rozmowy"

Najnowsze dzieło formacji Pogodno "Opherafolia" oparte jest na blogu fikcyjnej @linki. "Blog to troszeczkę taka forma rozmowy bez rozmowy" - komentuje Marcin Macuk w rozmowie z INTERIA.PL.

"Opherafolia" to zainicjowany przez zespół Pogodno na początku 2006 roku projekt artystyczny, wykonany na specjalne zamówienie teatru Capitol w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przedsięwzięcie oparte jest na blogu niejakiej @linki z Gryfina - "dziewczyny nad wyraz wrażliwej, ale zdemoralizowanej środowiskiem w którym przyszło jej żyć". Autorem blogu jest Jan Dzban.

Album "Opherafolia" Pogodno to jeden z elementów opartego na "internetowym pamiętniku" projektu.

- Ludzie mają - paradoksalnie w dobie internetu - straszną potrzebę kontaktu z drugą osobą. A to jest troszeczkę taka forma rozmowy bez rozmowy - Marcin opowiada o fenomenie blogów.

Reklama

- Blog przecież jest formą pamiętnika, którego nie chowa się do szuflady. Jego forma jest właśnie taka, ale ambicją każdego "blogersa" czy też "blogowicza" jest to, żeby usłyszał o nich cały świat. Druga, trzecia, piąta, dziesiąta osoba...

- Wydaje mi się, że istnieje najprostsza w świecie potrzeba komunikacji. I fajnie, że coś takiego istnieje.

- Oczywiście, nikt nie zdefiniował, że blog jest twórczością stricte autobiograficzną... Chociażby biorąc przykład @linki - przecież tej postaci nie ma. Tak naprawdę nie znamy nawet osobiście człowieka, który "operuje" @linką... - przyznaje muzyk Pogodno.

Zobacz teledyski zespołu na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pogodno | blog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy