Reklama

Proletaryat: Życie po wybuchu

Tylko na stronach INTERIA.PL możecie już zobaczyć teledysk do ballady "Ból", pochodzącej z nowej płyty Proletaryatu, "Prawda".

Pabianicki Proletaryat przypomniał o sobie pod koniec września płytą "Prawda", wydaną po ponad 4-letniej przerwie. Materiał to tradycyjnie mocna mieszanka ciężkich brzmień z nieco punkową energią. Do promocji wybrano jednak balladową kompozycję "Ból".

Reklama

Reżyserem teledysku został Paweł Krawczyk, który ma na swoim koncie współpracę z m.in. Iwoną Węgrowską, Mezo, Stachurskym, Paullą, Candy Girl, Jankiem Samołykiem, Robertem M, Michałe Rudasiem, grupami Formacja Nieżywych Schabuff, Kult, Behemoth, Rotary, IRA, Lipali, Hunter, Kumka Olik, Manchester, Vena Valley oraz zagranicznymi metalowcami z Amon Amarath (Szwecja), Eluveitie (Szwajcaria) i Sonata Arctica (Finlandia).

"Teledysk Proletaryatu do kawałka 'Ból', to próba ukazania miejsca, w którym panuje mocno odrealniona, dziwna atmosfera, mogąca sugerować nam, że do końca nie wiadomo, czy życie po przedstawionym wybuchu toczy się dalej, czy jest to jedynie wizja tego, co po tym życiu nas czeka" - opowiada Paweł Krawczyk.

Zdjęcia do teledysku powstały w niespełna siedem godzin. Dwie-trzy na nagranie części narracyjnej z zespołem i około czterech godzin na nagranie scen fabularnych.

"Liczby, które starzec zapisuje na ścianie, to data powstania zespołu Proletaryat (listopad '87), ale to również data urodzenia aktora (Amin Bensalem), który grał główną rolę w tym obrazie" - dodaje Krawczyk.

23-letni Amin Bensalem to student PWST we Wrocławiu, który w dorobku ma występy w serialu "Pierwsza miłość".

"Drewniana szkatułka ma symbolizować pewną wartość - naukę przekazywaną z pokolenia na pokolenie - lekarstwo na ból, które kiedyś może uratować nam tyłek (a technicznie - jest to zabieg scenariuszowy, w teorii filmu to narzędzie nazywane MacGuffinem, czyli elementem, który ma za zadanie popychać fabułę do przodu)" - wyjaśnia na koniec reżyser.

Zobacz teledysk do utworu "Ból" grupy Proletaryat!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wybuchy | życia | zycie | Prawda | Życie | Proletaryat | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje