Reklama

Pisał dla Rihanny i Kanye Westa, ale...

Ikona muzyki alternatywnej dostała zlecenie napisania przebojów dla popowych gwiazd.

Brytyjski wokalista Ian Brown komponował piosenki dla Rihanny i Kanye Westa. Niestety, były frontman grupy The Stone Roses spóźnił się z terminowym oddaniem tekstów, a zamówione utwory zamiast podbijać listy przebojów, trafią na nowy album Browna.

Reklama

"Napisałem numer zatytułowany Vanity Kills, który miał otrzymać Kanye West. Niestety, trochę spóźniłem się z wysłaniem tej piosenki" - ujawnił wokalista w rozmowie z "Citylife".

Natomiast najnowszy singel Iana Browna, zatytułowany "Stellify", miał zostać wykonany przez Rihannę. Ostatecznie brytyjski wokalista rozmyślił się i piosenka promuje nadchodzący album Browna "My Way".

"Pisaliśmy ten kawałek dla Rihanny, ale pod koniec procesu komponowania stwierdziłem, że chcę go zachować dla siebie" - mówi artysta.

"Jestem pewien, że ona zaśpiewałaby Stellify o wiele lepiej, niż ja. Ale dla mnie dobrze się stało, że ten utwór promuje moją płytę" - dodał Ian.

Album "My Way", według słów manchesterskiego wokalisty, inspirowany jest "Thrillerem" Michaela Jacksona:

"Od razu chcę powiedzieć, że nie mam zamiaru się podpierać na jego śmiercią. Płyta była nagrywana od kilkunastu miesięcy, a to, że Jackson umarł, a My Way jest inspirowane jego najlepsza płytą, to zbieg okoliczności" - podkreślił były wokalista The Stone Roses.

Singel "Stellify" ukaże się 12 września, tydzień przed premierą albumu "My Way".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | piosenki | wokalista | Kanye | Ian Brown

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje