Reklama

Reklama

Owsiak: W moim kraju

- Posłuchajcie o czym Anja śpiewała 10 lat temu. Dzisiaj moglibyśmy to samo zaśpiewać - tak Jurek Owsiak zapowiada utwór "W moim kraju" grupy Closterkeller z programu "Pol'And'Rock".

W "Pol'And'Rocku" szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiera widzów w niespełna półgodzinną przejażdżkę po historii polskiego rock'n'rolla.

Tradycyjnie już na początku Owsiak prezentuje archiwalne materiały z festiwalu w Jarocinie w 1992 roku. W tym odcinku jest to punkowy zespół Ga-Ga z utworem "Siła za siłę".

- To bardzo mocny numer. Zespół śpiewał to, co ich najbardziej boli. Po dzień dzisiejszy te teksty są nadal aktualne - opowiada Jurek Owsiak.

Potem przenosimy się do Szczecina-Dąbia. To tam w 1996 roku odbył się Przystanek Woodstock. Ze Szczecina pochodzi grupa Quo Vadis, która prezentuje metalową wersję przeboju Roy'a Orbisona "Pretty Woman".

Reklama

Kolejny wykonawca z tamtego Przystanku to wspomniana na początku formacja Closterkeller, dowodzona przez charyzmatyczną wokalistkę Anję Orthodox.

"Bo tu polityka wysysa mózg / to tutaj asa zabija król / Gdy trwa zimna wojna serca i słowa / Coraz mniej miejsca żeby się schować" - śpiewała Anja w utworze "W moim kraju".

Przystanek Woodstock to zdaniem Owsiaka impreza wędrująca - od 2004 roku organizowana jest w Kostrzynie nad Odrą. To z tego miasta pochodzą występy Strachów na Lachy ("Raissa", rok 2004), Raz Dwa Trzy ("Tak mówi Pismo Święte", 2005) i Pogodno ("Orkiestra" zagrana na otwarcie Woodstocku w 2005).

Na zakończenie "Pol'And'Rocka" możecie zobaczyć fragment bożonarodzeniowego koncertu z Teatru Wielkiego w Warszawie z 2001 roku. To występ korsykańskich górali z grupy I Mouvrini.

- Śpiewają w sposób niezwykły - zachęca Owsiak.

Zobacz "Pol'And'Rock" na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak | jurek | rock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy