Reklama

Reklama

Morrissey vs świat: 10 kontrowersyjnych wypowiedzi artysty

Z okazji dwóch koncertów brytyjskiego wokalisty Morrisseya w Polsce (piątek, 22 lipca, w Krakowie i niedziela, 24 lipca, w Warszawie), przypominamy 10 najbardziej kontrowersyjnych i skandalicznych wypowiedzi byłego wokalisty The Smiths, który jest nie tylko ikoną muzyki alternatywnej, ale też jednym z najbardziej wygadanych artystów w muzycznym show-biznesie.

Morrissey, uważany przez wielu za osobę co najmniej kontrowersyjną, z przymrużeniem oka podchodzi do tego typu opinii. "Nigdy nie było moim zamiarem być kontrowersyjnym. A obecnie to bardzo proste, odkąd w muzycznym show-biznesie nie ma osób kontrowersyjnych" - stwierdził kiedyś. Czy rzeczywiście jego renoma jako enfant terrible muzycznego show-biznesu jest zasłużona? Przekonajcie się sami! Oto Morrissey, wróg sztuczności, zakłamania, polityki, show-biznesu i zagorzały obrońca praw zwierząt.

Morrissey vs sztuczne gwiazdki muzyki pop
"Wydaje się, że obecnie muzyka popowa przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci. Jeżeli jakiś artysta nie jest wystarczająco dobry, to dlaczego jest koniecznością powtarzalne wciskanie nam go w twarz?".

Reklama

Morrissey vs genitalia
"Zawsze uważałem, że moje genitalia to efekt jakiegoś okrutnego żartu".

Morrissey vs Lady Gaga i Madonna
"Podoba mi się idea kobiety kontrolującej wszystko, ale jestem zmęczony oglądaniem piosenkarek, które nie potrafią wystąpić bez wsparcia 750 rozgorączkowanych tancerek i tancerzy, którym się wydaje, że są erotyczni. (...) Edith Piaf miała niewiele ponad 1,4 m, była zawsze ubrana w skromną czerń i śpiewała bez żadnych świateł, a jej głos potrafił przemóc wiatr i miał niesamowitą siłę przekazu. Chciałbym zobaczyć McDonnę śpiewającą w takich okolicznościach".

Morrissey w utworze "Something Is Squeezing My Skull" - zobacz:

Morrissey vs dziennikarze i The Smiths
"Prasa pisze o mnie tylko jako o byłym wokaliście The Smiths. A fakt, że mam na koncie trzy albumy, które stały się Numerami Jeden czy też 25 lat solowej kariery, nie jest nigdy wspominany. Dziwne".

Morrissey vs politycy
"Ona jest tylko człowiekiem. Można ją zniszczyć. To jedyny ratunek dla tego kraju (o słynnej brytyjskiej premier Margaret Thatcher)".

Morrissey vs libido
"Jestem dramatycznie, super naturalnie aseksualny. (...) W moim życiu nie ma miejsca na seks".

Zobacz teledysk do utworu "I'm Throwing My Arms Around Paris":.

Morrissey vs długie włosy u mężczyzn
"Noszenie długich włosów jest niewybaczalnym przestępstwem, które powinno karać się śmiercią".

Morrissey vs okrutne traktowanie zwierząt
"Widzieliście w wiadomościach telewizyjnych, jak w Chinach traktuje się zwierzęta i jak wyglądają tam schroniska dla zwierząt? Absolutnie przerażająco. Nie mogą uciec wrażeniu, że Chińczycy to jakiś podgatunek".

Morrissey vs grill
"Czuję smażące się mięso. Modlę się do boga, by było to ludzkie mięso" (podczas występu na festiwalu Coachella, gdy poczuł dym ze stoisk z jedzeniem).

Brytyjczyk w utworze "You Have Killed Me" - zobacz:

Morrissey vs Zygmunt Freud
"To on uczynił ludzi neurotykami. Czy fakt, że w nocy przyśnił mi się abażur musi oznaczać, że fantazjuję o seksie z proboszczem mojej parafii?".

Zebrał: Artur Wróblewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje