Reklama

Maleńczuk uczy dzieci kłamać

Nie taki diabeł straszny... Maciej Maleńczuk z czułością opowiada o byciu ojcem.

Artysta wychowuje obecnie trójkę córek: Irmę, Ritę i Elmę. Ma także 26-letnią córkę Zuzannę z innego związku, ale - jak sam przyznaje - sporadycznie utrzymuje kontakt z najstarszym dzieckiem.

Reklama

"Już po prostu minął ten czas, a wcześniej się nie udało, bo to w ogóle nie była rodzina. Tyle tylko, że zdarzyło się to moje ojcostwo, ale nie brałem udziału w wychowywaniu Zuzanny. Słaby w tym jestem" - przyznał w wywiadzie z "Galą".

Pan Maciej ma teraz na głowie wychowanie trzech dziewczynek. Z rozbrajającą szczerością przyznaje, że "trochę uczy dzieci kłamać":

"Mówię im na przykład: Czy dasz radę tak skłamać, żebym się nie zorientował? Jak uciekasz oczami, śmiejesz się w kułak, to wiem, że kłamiesz. Potrafią bezczelnie kłamać, patrząc mi prosto w oczy. Przynajmniej tyle je nauczyłem. Uważam, że to bardzo dobra umiejętność. (...) Mnie na przykład nieumiejętność kłamania w życiu przeszkadza. Mam problem ze swoją szczerością" - twierdzi piosenkarz.

Oczywiście tata Maleńczuk uczy dzieci nie tylko kłamstwa:

"Pisać i czytać. Myć zęby, te, które jeszcze zostały albo te, które już wyrosły. Mówić. (...) W moim domu są powłączane instrumenty. Córki zawsze mogą podejść do nich, pograć i posłuchać" - wylicza.

"Pływają jak żaby. Ja nauczyłem się pływać, gdy miałem osiem lat, a moje dzieci mając trzy-cztery latka. Są doskonałe. Teraz, kiedy siedzą w wodzie, nie muszę nawet na nie patrzeć, bo wiem, że nie utoną" - podkreśla.

Artysta nie przepada jedynie za czytaniem dzieciom książek:

"Okropnie mnie to męczy. Próbowałem im czytać Konopnicką i w ogóle tego nie rozumiały, tak jakbym czytał po chińsku. Jak wytłumaczyć małemu dziecku co to znaczy na pohybel albo tudzież? Co to jest tłuszcza? No jak?" - zastanawia się na łamach "Gali".

"Bycie ojcem - tak, rozpiera mnie duma! Moje dzieci są genialne i chcą się uczyć" - deklaruje tata Maleńczuk.

Przeczytaj również:

Maleńczuk w wersji science fiction

Zobacz teledyski Macieja Maleńczuka na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciek Maleńczuk | szatan | Nie | Artysta | kłamać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje