Reklama

Reklama

Maleńczuk i Waglewski razem

Jedyne co mi przeszkadza to różnica wzrostu - tak swoją współpracę z Maciejem Maleńczukiem komentuje Wojciech Waglewski, lider grupy Voo Voo. Efekty będzie można usłyszeć na płycie, która pojawi się w połowie kwietnia.

Obaj artyści już wspólnie koncertują pod hasłem "Dialogi na dusze dwie...". W repertuarze pojawiają się amerykańskie bluesy, pieśni cygańskie, utwory Nalepy, Grzesiuka oraz ich własne kompozycje w nowych aranżacjach.

Wojciech Waglewski w krótkim czasie przygotował aż trzy płyty - dostępną już muzykę do filmu "Jasne błękitne okna", wspólny projekt Voo Voo i grupy Trebunie-Tutki oraz wspomnianą płytę z Maleńczukiem.

- Ciężko mieć jakiś emocjonalny stosunek do filmu, który się widziało 74 razy. Targają mną ambiwalentne uczucia, ale to było tak dawno, że nawet nie pamiętam... Myślę, że mnie zainteresował - mówił Waglewski o "Jasnych błękitnych oknach" na czwartkowym (25 stycznia) czacie w INTERIA.PL.

Reklama

Interesowało Was kim są mistrzowie lidera Voo Voo, znanego także z współpracy z wieloma innymi artystami.

- Przede wszystkim ludzie genialni w każdej dziedzinie którą uprawiali, od Coltrane'a, Davisa, Hendrixa na Bachu kończąc, a to dopiero otwiera listę - odpowiedział "Wagiel".

Krótkie "No skąd..." to komentarz muzyka na pytanie "czy pamięta wszystkie teksty, które napisał?".

Waglewski odpowiedział również na pytania o program "Warto rozmawiać" byłego basisty Voo Voo Jana Pospieszalskiego, o to czy trudno być artystą, czy warto się uczyć, a także czy planuje napisać książkę lub tomik poezji. Odpowiedzi znajdziecie tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy