Reklama

Maciej Maleńczuk: Rosjanie chcą być dla nas mili

Maciej Maleńczuk nagrywa album z pieśniami rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego. W rozmowie z serwisem PAP Life artysta opowiada o twórczości Wysockiego i rozwodzi się na temat relacji polsko-rosyjskich.

Na pytanie, jak wiele wspólnego Maciej Maleńczuk ma z Włodzimierzem Wysockim, były wokalista Pudelsów odpowiada ze śmiechem: "Wiele. Dla mnie to już jest 'Wołodia'".

Reklama

"Wzięliśmy na tapetę utwory mniej znane. Szukałem u Wysockiego tego narkomana, szukałem tego delirium. W Polsce wyszło ze 100 płyt z piosenkami Wysockiego. Gdy wstukuje się hasło "Wysocki", to w polskim internecie pojawia się kilkudziesięciu gostków z akustycznymi gitarami. Ilu ludziom ten biedny Wołodja dał robotę, sam biorąc po 19 rubli za koncert..." - mówi artysta.

Maciej Maleńczuk zdradził również własną hipotezę przyczyn śmierci rosyjskiego barda:

"To nie alkohol zabił Wysockiego, zabiła go w 1980 roku olimpiada. Moskwę wyczyszczono wtedy z dilerów, a problemem Wysockiego nie był alkohol, tylko morfina. To nie sprawa alkoholu... Zresztą, czy w Rosji kiedyś zabrakło wódy? Wołodia odkrył najlepszy sposób na kaca - opiaty. Gdyby dostał to, czego wtedy potrzebował, żyłby do dziś" - twierdzi Maleńczuk.

Pan Maciej wystąpił niedawno podczas specjalnego koncertu w Warszawie dla prezydentów Dmitrija Miedwiediewa i Bronisława Komorowskiego.

"Nie miałem żadnej tremy przed Miedwiediewem. Może gdyby to był Putin..." - stwierdził, przy okazji komentując śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku, którym żyje cała Polska.

"Myślę, że Polacy nie doceniają tego, że Rosjanie chcą być dla nas naprawdę mili. Wkurza mnie to, bo mamy historyczną szansę na zbliżenie z naszym najważniejszym sąsiadem, a Jarosław Kaczyński i jego poplecznicy robią wszystko, żeby do tego nie doszło. Nie wiem, czego oni chcą od Rosjan? Gdyby zabronili im tam lądować w Smoleńsku, to też byłaby awantura" - uważa Maleńczuk.

Zobacz teledyski Macieja Maleńczuka na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciek Maleńczuk | alkohol | Artysta | Rosjanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje