Reklama

Kazik Staszewski: Kościół mnie nie interesuje

Lider grupy Kult w najnowszym magazynie "Wprost" szczerze o depresji, narkotykach, sytuacji w jednym z najpopularniejszych zespołów w Polsce i abdykacji Benedykta XVI.

Artysta, który już wkrótce będzie obchodził 50. urodziny, w wywiadzie opowiedział m.in. o problemach ze zdrowiem. Na szczęście Kazik Staszewski poradził sobie z depresją.

Reklama

"Moja depresja jest sprawą przeszłości" - powiedział wokalista dodając, że w wyjściu z problemów pomógł mu psychoterapeuta.

Jak się okazuje, z terapii korzystał cały Kult. Według słów Kazika Staszewskiego, uratowało to grupę przed rozpadem.

"Z pomocy psychoterapeuty korzystał kiedyś cały Kult, żeby zespół się nie rozleciał. W grupie było tyle wzajemnej żółci i niezwerbalizowanych pretensji, że potrzebna była specjalistyczna pomoc" - wyznał na łamach "Wprost".

Zobacz teledyski Kultu na stronach INTERIA.PL!

W rozmowie z tygodnikiem Kazik Staszewski zadeklarował również, że popiera legalizację wszystkich narkotyków. Dlaczego?

"Masa ludzi idzie w Polsce pod sąd za posiadanie śladowej ilości marihuany, co przekreśla ich karierę w bankowości, administracji publicznej czy uniemożliwia wyjazdy do USA. Restrykcyjna polityka antynarkotykowa służy tylko poprawianiu statystyk policyjnych, od których zależą premie, nagrody i awanse. Wszystkie narkotyki powinny zostać zalegalizowane" - komentuje.

"W aptekach można kupić dywizje leków, które odpowiednio przyjmowane działają jak najmocniejsze narkotyki. Nie sądzę, żeby zalegalizowanie narkotyków doprowadziło do rozpadu więzi społecznych i upadku społeczeństwa. Niech kokaina i heroina będą dostępne w aptekach jak inne leki. Na receptę" - zaznacza dodając, że legalizacja uderzyłaby w zorganizowane grupy przestępcze.

Artysta został również zapytany o abdykację Benedykta XVI, którą ocenia pozytywnie.

"Nie miałem świadomości, że papież może abdykować. Lepiej jednak, że odchodzi, niż gdyby miał pozostać figurantem. Poza tym niespecjalnie interesuje mnie kondycja Kościoła katolickiego" - przyznał dodając jednak, że chciałby odnaleźć wiarę, bo ta "ułatwia życie i daje nadzieję".

Dodajmy, że Kazik 22 lutego po raz drugi został dziadkiem - na świat przyszła Helena. Z tej okazji podczas akustycznego koncertu w Zabrzu Kult zaprezentował premierowy utwór "Dobrze być dziadkiem". Na razie nie wiadomo, czy ta piosenka znajdzie się na przygotowywanej płycie zespołu.

Sprawdź tekst "Dobrze być dziadkiem" w serwisie Teksciory.pl!

Zobacz teledyski Kazika Staszewskiego na stronach INTERIA.PL!

Wprost

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wprost | Kult | 'Wprost' | "Wprost" | Kazik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje