Reklama

Gotye: Australijska rewelacja zachwyca Polaków

W ciągu jednego dnia teledysk "Somebody That I Used To Know" beligijsko-autralijskiego muzyka Gotye stał się najpopularniejszym klipem na stronach INTERIA.PL!

"Muzyka aż człowieka podnosi z krzesła, piosenka genialna", "szczęka mi opadła, jak to usłyszałem w samochodzie i do tej pory nie mogę jej znaleźć", "świetna piosenka o uczuciach dwóch osób tuż po rozstaniu, wzajemne pretensje, krzyki, fenomenalny utwór i hit tego roku" - to tylko niektóre z komentarzy naszych internautów.

Reklama

Wokalista często porównywany jest do Stinga, głównie ze względu na podobną barwę głosu.

Kim jest Gotye? To żyjący w Australii 31-letni, niezależny muzyk. Naprawdę nazywa się Wouter De Backer. Urodził się w Brugii. W Australii zamieszkał... gdy miał dwa lata. Wtedy to jego rodzina postanowiła się tam przeprowadzić.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Gotye ma już na koncie trzy studyjne albumy - pierwsze dwa miały jedynie lokalny zasięg, ale i tak przyniosły artyście popularność w alternatywnych kręgach. Trzeci, "Making Mirrors", ukaże się w Polsce w styczniu 2012 roku.

"Making Mirrors" w Australii wyszedł w sierpniu i szybko pokrył się podwójną platyną - to najpopularniejszy australijski album w tym roku. Płyta zdążyła już podbić listy sprzedaży również w Belgii, Holandii i Nowej Zelandii. Czy podobnie będzie w Polsce?

Zobacz teledysk do "Somebody I Used To Know":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | Somebody That I Used To Know | teledyski | Gotye

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje