Reklama

Bono: Belfast Europejską Stolicą Kultury

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy się cieszyć z tego, że Kraków był przez rok Europejską Stolicą Kultury. Teraz o prawo do tego tytułu ubiega się wiele innych miast na Starym Kontynencie. Jednym z nich jest Belfast. Ideę wybrania go na Stolicę w 2008 roku gorąco popiera Bono, frontman i wokalista U2.

Bono wyraził swoje poparcie dla pomysłu podczas swojej niedawnej wizyty w Belfaście na uroczystości rozdania tegorocznych nagród irlandzkiego przemysłu muzycznego.

Reklama

"Belfast ma szansę, aby zwyciężyć. Rozglądam się dookoła i widzę odpowiednich ludzi i świetne miejsce. Wszystko jest tu odpowiednie. Przyjeżdżając tu minąłem dziś The Odyssey. To wielka, profesjonalna sala koncertowa jakich pełno w Ameryce. Pomyślałem sobie: Hej, powinniśmy tu zagrać" - powiedział Bono oceniając szanse Belfastu i jednocześnie dodając, że z chęcią wspomoże organizatorów festiwalu Belfast 2008 jak tylko będzie mógł.

Pełną listę kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury poznamy we wrześniu, a zwycięzca zostanie wybrany wiosną 2003 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: belfast | bono | stolica kultury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje