Reklama

Björk w kościele

Setka szczęśliwych fanów będzie mogła uczestniczyć we wtorek, 22 maja, w specjalnym koncercie Björk. Podczas występu w jednym z kościołów w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku, charyzmatyczna islandzka wokalistka zaprezentuje po raz pierwszy utwory ze swej najnowszej płyty "Vespertine", której premiera zapowiedziana jest na sierpień.

"To była dla mnie wspaniała wyprawa. Czułam się jak mucha siedząca na ścianie, obserwująca ludzi, którzy chociaż raz w życiu chcieliby doznać łaski bożej. Nie wyobrażam sobie piękniejszej rzeczy. Pojechałam do Harlemu jako zwykła europejska snobka i myślałam, że będzie to przyjemna wycieczka. Okazało się, że była to przyjemna, ale przede wszystkim bardzo poruszająca wyprawa" - powiedziała Björk o swym pobycie w Nowym Jorku na początku tego roku, gdy zdecydowała się zagrać tam specjalny koncert.

Reklama

W zespole towarzyszącym wokalistce znajdzie się m.in. harfistka Zeena Parkins. Oprócz materiału ze swego nowego albumu, wokalistka wykona także piosenki ze swym wcześniejszych płyt.

"Vespertine" to już czwarty studyjny album w karierze Björk i pierwszy od czasu wydanej w 1997 roku płyty "Homogenic". W zeszłym roku ukazał się na rynku mini-album "Selmasongs", będący jednocześnie ścieżką dźwiękową do filmu "Tańcząc w ciemnościach", Larsa Von Tiera, w którym wokalistka zagrała główną rolę, uhonorowaną Złotą Palmą na festiwalu w Cannes.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalistka | wyprawa | Björk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje