Reklama

Big Cyc: Kontrakt z Universal Music

Już dość długo fani grupy Big Cyc nie mieli okazji słyszeć jej nowych nagrań. Nie oznacza to wcale, że zespół miał wakacje. Ostatnie dwa lata to dla Skiby i jego kolegów przede wszystkim czas koncertów. Jednak już wkrótce Big Cyc uraczy nas nowym materiałem, który ukaże się na pierwszej płycie nagranej dla koncernu Universal Music, z którym w czwartek, 10 stycznia, grupa podpisała kontrakt.

W związku z tym, że zespół Big Cyc chciał możliwie jak najszybciej wydać swój nowy album, którego roboczy tytuł brzmi "Zmień z nami płeć", przesunięciu na bliżej nie znany obecnie termin uległo wydanie drugiej solowej płyty Skiby.

Reklama

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej zespołu, album "nadwornego błazna" Big Cyca jest już gotowy, ale nie trafi w najbliższym czasie do sklepów. Nie będzie też, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zatytułowany "Atomowe Bliźniaki".

Solowe dzieło Skiby jest tak naprawdę wynikiem prac duetu Skiba - Końjo, którzy "we właściwym dla siebie postabsurdalnym stylu obśmiewają schematy i paranoje kulturowe". Album zawierać ma w sumie 15 kompozycji, w tym dwie "totalnie feministyczne".

Wszystkie teksty napisał Skiba, a muzyką zajął się Jarogniew Milewski (znany m.in. ze współpracy z Liroyem i O.N.A.). Skiba i Końjo zawodzą, rapują i podśpiewują, a wspomagają ich trzy młode, piękne i utalentowane wokalistki z Wybrzeża - Gosia Szmuda, Sylwia Kowalczyk i Gosia Jakubiec. Realizacją dźwięku i miksami zajął się mistrz konsolety Tomek Bonarowski (realizator wielu znanych wykonawców m.in. Myslovitz).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Big Cyc | Biuro Informacji Gospodarczej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje