Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

"Dodę szanuję, ale chcę być Ewą Farną"

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Pochodząca z czeskiego Zaolzia Ewa Farna w Polsce zdobyła popularność za sprawą programu "Szansa na sukces" i plotek na temat współpracy z zespołem Virgin, w którym miała zastąpić Dodę. Jak się okazuje, kontrowersyjna wokalistka to jedna z idolek Ewy, która w wywiadzie z Eweliną Wiśniewską opowiedziała o pierwszej polskojęzycznej płycie "Sam na sam", sukcesach w Czechach i zdradziła jak to był z Virgin...
Ewa Farna
Ewa Farna /Universal Music Polska

Twoja kariera zaczęła się w bardzo młodym wieku. Czy nie masz wrażenia, że będąc gwiazdą muzyki pop coś tracisz, coś ci umyka?

Chodzi ci o dzieciństwo? Nie. Wydaje mi się, że moje dzieciństwo jest bardzo oryginalne. Choć wciąż jest to dzieciństwo. Mam koleżanki i kolegów, chodzę z nimi do pizzerii, do kina. Jest tak, jak było wcześniej. Oczywiście, mam mniej czasu, musze nadrabiać lekcje w szkole. Ale jest fajnie.

Wydajesz kolejny album zatytułowany "Sam na sam". Wydawca reklamuje płytę jako "pop-rockową", zaśpiewaną mocnym, rockowym głosem...

(śmiech) Tak, myślę że ten album można nazwać pop-rockowym. Znajdzie się na nim 11 pozycji. Ale czy są one zaśpiewane rockowym głosem? Nie mogę tego powiedzieć, bo nie mogę sama oceniać swojego głosu. Choć starałam się, by było słychać rockowe zacięcie. Myślę, że ta płyta jest fajna.

A jak to jest z tą muzyką rockową? Wychodzi to naturalnie?

Zdecydowanie tak. Nie staram się robić niczego na siłę. Nie chcę niczego kopiować. Śpiewam tak, jak to czuję.

A w jakim języku śpiewa ci się najlepiej. Na forach internetowych trwa dyskusja, czy jesteś Polką czy Czeszką...

Jestem Polką mieszkającą od dawna w Czechach. Urodzili się tam moi rodzice, urodziła się tam moja babcia, mój dziadek. I urodziłam się tam także ja. Moja rodzina mieszka w Cieszynie, który został podzielony. I my zostaliśmy w czeskiej części. Ale ja chodzę do polskiej szkoły, wszędzie mamy dwujęzyczne nazwy... Myślę, że tak jest fajnie.

A co do śpiewu, to lepiej śpiewa mi się po polsku. To jest mój język ojczysty i po prostu łatwiej mi się w nim śpiewa. Poza tym polski jest lepszy do śpiewania. W czeskim źle się artykułuje, jest trudniejsza dykcja w tej interpretacji... Nie wiem natomiast w którym języku lepiej mi się rozmawia, bo dorastałam słuchając czeskiego radia, otaczali mnie czescy znajomi... Polscy również, ale z nimi rozmawialiśmy gwarą śląską. A to nie jest ani język polski, ani czeski (śmiech).

Do kogo jest adresowana twoja płyta?

Mam nadzieję, że znajdzie swoich słuchaczy. Nie dzielę fanów na kategorie wiekowe. Na moich koncertach widzę ludzi i są to dzieci od takiego [Ewa pokazuje ręką "od jakiego"] (śmiech). Gdzieś od 6 lat do 18. Jest kilka osób około 30 lat. A później rodzice tych dzieci.

Na twojej płycie znalazła się polskojęzyczna wersja piosenki Avril Lavigne...

Avril bardzo lubię. Podziwiam ją, ale nie jest moim wzorem. Na czeskiej płycie ta piosenka pojawiła się po polsku, bo chciałam wszystkim pokazać, że jestem Polką. To dlatego, że czeskim dziennikarzom ciężko było zrozumieć, że jestem Polką mieszkając tak długo w Czechach. A historia tej piosenki jest następująca. Musiałam nagrać demo dla ludzi z wytwórni. Nagraliśmy piosenki "I Am With You" i "Happy Ending". Tak im się to spodobało, że postanowiliśmy umieścić to na płycie. Ale bez sensu było ta nagrywać po angielsku, dlatego na płytę trafiła polska wersja.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Sam,
rodzice,
szkoły,
dzieciństwo,
kariera,
piosenki,
popularność,
muzyka,
virgin,
chcę,
śmiech

Ewa Farna

Ewa Farna
Ewa Farna

data urodzenia: 12.08.1993

kraj: Czechy

gatunek: pop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (34)

Dodaj komentarz

~michal -

ewa jesteś super masz najfajniejsze piosenki i ty tez jesteś super

~kobraanakonda1 -

jak dla mnie to ona ma coś z głową : Ewuniu! jeżeli twoi dziadkowie urodzili sie w Czechach, jeżeli urodzili się tam twoi rodzice ,a ty urodziłaś się tam też , to dotarłoby do twojego pustego łba, że jesteś CZESZKĄ a nie POLKĄ ! Jesteś czeszką to bądz czeszką...Poza tym po pierwsze żeby być polką, musiałabyś urodzić się w Polsce, lub mieć rodziców urodzonych w Polsce! A ANI TAK, A N TAK NIEJEST! WIĘC NIE WCISKAJ SOBIE NIEPOTRZEBNCH WKRĘTÓW BO POTEM BEDĄ WSZYSCY MIELI Z CIEBIE ŁACHA XD dziękować xDDD

~Kate -

wiekszosc Czechow uwielbia narty, fotografie i muzyke. mam znajomego Czecha, wypisz, wymaluj Ewa. Pozdro dla Ewy, madrze gada, choc mloda dziewczyna..;)

~PatiLubin94 -

Ewa jest najlepsza! Dnia16 maja 2010 obchodzilismy urodziny Cuprum Arena Lubin Była u nas Ewa Farna! Pożartowała i było giciarsko! życze jej dalszych sukcesów oby śpiewała jak najdłuzej!

~paulina. -

Jesteś lepsza niż te wszystkie inne gwiazdy bo nikogo nie obrażasz i nie krytykujesz.

~Asia -

EWa Farna jest moją sis cioteczną. tzn kuzynką

~jumper -

dajcie jej święty spokój...dziewczyna mądra ładna i inteligenta... może mówić co chce...nie zapominajcie że to POLSKA "gwiazdka" polskiej muzyki...wiem że to co powiem będzie może trochę smutne ale bez takich ludzi jak Ewa polska scena muzyczna już dawno upadłaby na samo dno...przecież tyle sie słyszy o skandalach w polskim showbiznesie...a o Ewie nie ma nic...dlaczego? bo nie ma jej nic do zarzucenia...diewczyna jest taka jaka jest..naturalna..Ewa wierze w ciebie i trzymam za ciebie kciuki:D

~DewREW -

...wydaje sie madrze gadac.

~Patryk :) -

Jak to mówiła doda \"Królowa jest tylko jedna" w pełni zgadzam się z Dodą tyle że tą królową jest Ewa (FARNA)!

~avddef -

doda nie kopiuje nikogo heehe sorry Ewa ale doda kopiujen np. Avril Lavigne