Podszywają się pod Popka i oszukują jego fanów? Raper apeluje

24 marca 2017 roku ukaże się wspólny album Popka, Soboty i Matheo "Trzech króli". W sieci pojawiły się natomiast fałszywe aukcje, na których nieuczciwi sprzedawcy podszywają się pod Króla Albanii i oszukują ludzi, oferując im płyty. Na Facebooku i Instagramie zaroiło się również od nieprawdziwych kont rapera.

Popek Monster walczy z ouszstami

Popek, Sobota i Matheo już w zeszłym roku, w programie Kuby Wojewódzkiego, zapowiedzieli wspólny albumy studyjny. Na początku stycznia potwierdzono informację o płycie pt. "Trzech Króli", wystartował jej preorder oraz zaprezentowano pierwszy klip do utworu "Nigdy nie mów nigdy".

Reklama

Sprawdź słowa utworu "Nigdy nie mów nigdy" w serwisie Teksciory.pl!

"Pomysł na album powstał podczas jednej ze spontanicznych wizyt Matheo i Soboty w słynnym garażu Popka. Po burzliwych wydarzeniach związanych z powrotem rapera do Polski, projekt, zapowiadany już kilka miesięcy wcześniej, w końcu doczekał się finalizacji. Po wielu godzinach spędzonych w studiu w Koluszkach i szlifowaniu materiału, artyści w końcu mogą oddać słuchaczom album kompletny" - można było przeczytać w zapowiedzi.

Na nieco miesiąc przed premierą w sieci zaczęły pojawiać się aukcje internetowe, na których oferowano sprzedaż najnowszej płyty tria. Na fałszywe akcje błyskawicznie zareagowała wytwórnia Popka, Step Records, która opublikowała oficjalne oświadczenie.

"Wytwórnia muzyczna Step Records oraz sklep preorder.pl informują, że na chwilę obecną są jedynym dystrybutorem płyty Popka, Soboty i Matheo. Prosimy o zgłaszanie na adres kontakt@steprecords.pl każdego nielegalnego ogłoszenia oraz konkursu" - możemy przeczytać w oświadczeniu.

To jednak nie jedyne problemy Popka z oszustami. Na Facebooku i Instagramie pojawiły się fałszywe konta gwiazdora, na których urządzane są konkursy bez pokrycia na udostępnienia i polubienia.

Raper opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym stwierdził, że on i jego współpracownicy pracują nad zablokowaniem wszystkich fałszywych konta. Nieco więcej i w mocniejszym tonie o oszustach Popek wypowiedział się na Youtube.

"Znowu zalało sieć w ch*j fejkowych kont, gdzie możecie wygrać bilety... ch*ja możecie wygrać! Nic tam nie wygracie, bo tam nic nie ma oprócz bandy oszustów, którzy podszywają się pod Króla. Tylko Popek Monster i nie szukajcie żadnych innych śmieci, bo nic nie wygracie" - mówił wyraźnie zdenerwowany raper.

W ostatnim czasie w sieci pojawiały się również fałszywe konta m.in. Roberta i Anny Lewandowskich oraz Kuby Wojewódzkiego, teraz w ten sam sposób oszuści próbują naciągać internautów, podszywając się pod Popka.

Popek to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, ale także twórca budzący mnóstwo kontrowersji. Mimo że jego płyty są krytykowane przez recenzentów, bronią się wynikami sprzedażowymi. Debiutancki album Gangu Albanii "Królowie życia" pokrył się potrójną platyną. Wydany w 2016 roku krążek "Ciężki gnój" również stał się platynowy. Podwójną platynę zdobył natomiast wspólny album Popka i Matheo "Król Albanii", wydany w styczniu 2015 roku.

Sprawdź słowa utworu "Jestem Królem" w serwisie Teksciory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Popek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje